فروش عمده خرما خشک قصب فراشبند

خرما خشک قصب یا زاهدی صادراتی، پرمصرف‌ترین نوع خرما در ایران در کنار ارقام دیگری همچون خرما کبکاب درجه یک است. این رقم یکی از خوشمزه‌ترین خرماهای خشک دنیا به‌حساب می‌آید.

این خرمای گوشتی و لذیذ، نسبت به سایر خرماها شیرینی کمتری دارد و برای کسانی که علاقه زیادی به طعم شیرین ندارند، بسیار مناسب است. فروش عمده خرما زاهدی صادراتی هر ساله در استان‎های بوشهر و فارش انجام میشود. در ادامه توضیح بیشتری در مورد خرید و فروش این محصول داده ‎ایم.

خرما خشک قصب

خرما خشک قصب

خرمای زاهدی ایران بافتی ضخیم، اندازه ای کوچک و بیضی شکل حدود 3.5 سانتی‌متر دارد. این خرما اکثر آجیلی و سفت هستند و رطب آنها دارای ظاهری براق می باشد. گاهی پوست خرما به گوشت آن می‎چسبد و گاهی بر اساس آب و هوا (گرما، رطوبت)، پوست خرما از قسمت آن جدا می‎شود. بسته به رسیده بودن، رنگ آنها از زرد تا قهوه ای روشن متغیر است. در صورت رطوبت کمتر از 14 درصد، میوه خشک به حساب می آیند.

خرما زرد زاهدی را می‌توان در دمای معمولی اتاق حدود 18 ماه تا 2 سال نگهداری کرد. خرما خشک قصب ماندگاری بالایی دارد و عدم نیاز به نگهداری در یخچال، حمل‌ و نقل آن را آسان می‎کند. انواع خرما خشک زاهدی را می توان به گریدهای زیر تقسیم بندی کرد:

  1. رطب زاهدی
  2. خرما زاهدی صادراتی
  3. زاهدی خشک
  4. خرمای درجه دو
  5. انواع شیره دار صنعتی
خرما خواص بسیاری دارد و می‎تواند به درمان سوء هاضمه، جلوگیری از کم خونی، بهبود حافظه و بینایی کمک کند. علاوه بر این، آنها همچنین حاوی مقدار کمی چربی هستند که باعث می‎شود به عنوان یک غذای کم‌چرب و مغذی در نظر گرفته شوند.

شرایط و نحوه صادرات قصب

خرمای زاهدی در افغانستان و پاکستان مشتریان زیادی دارد. همچنین لازم به ذکر است که تمامی کشورها مشتری این خرما هستند اما این دو کشور زاهدی را به صورت گسترده خریداری می‎کنند. آنها به طور سنتی توسط کشاورزان در بسته بندی های کارتنی به وزن 5 و 10 کیلوگرم عرضه می‎شوند.

فروش خرما خشک قصب در استان‎های فارس و بوشهر بیشتر است. از کل خرمای زاهدی تولید شده، اکثریت قریب به اتفاق در بازارهای داخلی مصرف می‎شود. اما با توجه به رونق تولید و کیفیت بالا در سال‎های اخیر، گام‌هایی برای فروش عمده ارقام صادراتی برداشته شده است. بسیاری از کشورها از جمله هند، این محصول را برای موارد صنعتی خریداری می کنند. به همین دلیل اکثرا گریدهای درجه دو و سه را می پسندند.

خرمای زاهدی فراشبند در حال حاضر به صورت گسترده به بسیاری از کشورها از جمله پاکستان، ترکیه و عراق صادر می‎شود. در فصل خرید، اغلب خریداران خارجی به جنوب کشور سفر می کنند تا بتوانند خرید عمده و مطمئنی را انجام دهند. به همین منظور مجموعه آراد خرما، عرضه کننده انواع خرما خشک ایران، با داشتن سابقه فروش در بازارهای صادراتی و تعامل با تجار توانسته مشتریان را برای خریدی مطمئن یاری نماید.

قیمت خرما خشک زاهدی

قیمت خرمای زاهدی امروز

قیمت خرمای زاهدی باتوجه به کیفیت آن تعیین می‎گردد و عوامل متعددی همچون رنگ، رطوبت و اندازه خرما بر میزان قیمت آن تاثیر می‎گذارد. خرمای خشک زرد یکی از مرغوب‎ترین انواع خرما در ایران است که به دلیل ظاهر و طعم خاص خود طرفداران بسیاری را در جهان به خود جذب کرده است. قیمت خرما خشک قصب در اواخر تابستان کمترین میزان را دارد که باتوجه‌ به عرضه زیاد باغداران در این فصل کاملا طبیعی است و خریداران نیز از این فرصت برای خرید استفاده می‎کنند.

همانطور که اشاره شد این خرما بسته به اندازه، میزان گوشت، شرایط و محل برداشت به انواع مختلفی تقسیم می‎شود که قیمت متفاوتی نیز دارند. فصل برداشت این خرما اوایل شهریور است که گاهی تا اواخر شهریور ماه نیز تمدید می‎شود. خرما زاهدی به دو صورت خشک و نیمه خشک یا مرطوب برداشت می شود. قیمت خرما در بوشهر و فارس عمدتا تفاوت بارزی با یکدیگر دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما