پذیرش انواع بسته بندی خرما زاهدی

انواع بسته بندی خرما به صورت دانه ای و تک نفره و همچنین بسته بندی های صادراتی از طریق سایت پیش رو قابل سفارش و تهیه میباشد. برای مثال در شیراز خرما زاهدی را در بسته بندی های صنعتی و یا ظروف پلاستیکی در وزن های متنوع برای فروش آماده می کنند.

به طور معمول خرما زاهدی را در بسته بندی های سنتی و کارتن های 10 کیلویی به بازار ارائه می دهند. اما برای ایجاد تنوع در نحوه ارائه و فروش محصول بسته بندی های جدید در نظر گرفته شده است. این امر به دریافت جایگاه در بازار صادرات نیز کمک می نماید.

برای آشنایی بیشتر با بسته بندی های قابل استفاده برای خرما زاهدی، ابتدا انواع موجود را بررسی خواهیم کرد.

انواع بسته بندی خرما

خرما زاهدی بسته بندی

 1. بسته بندی خانگی
 2. بسته بندی صنعتی
 3. بسته های تک عددی یا دانه ای خرما
 4. در ظروف پلاستیکی و IML
 5. در پاکت های نانو و زیپ کیپ
 6. بسته بندی در جعبه های صادراتی مخصوص      

از بین انواع نام برده شده معمولا بسته بندی های صادراتی و پاکت های زیپ دار یا به اصطلاح ساندیسی پرکاربردتر هستند. طراحی این بسته بندی ها به گونه ای است که خرما زاهدی بدون آسیب دیدن و به راحتی درون آنها قرار گیرد. در طراحی و ساخت جعبه های صادراتی به ابعاد خرما و چیدمان مدنظر توجه می شود.

نحوه بسته بندی خرما زاهدی

خرما زاهدی اهرم

خرما زاهدی جز ارقام خرما خشک می باشد. در نتیجه انتخاب نوع بسته بندی باید به گونه ای باشد که خرما آسیب نبیند. معمولا برای بسته بندی در اوزان پایین از ظروف پلاستیکی و یا بسته های کوچک صادراتی استفاده می شود. برای قرار دادن خرما درون جعبه ها از دستگاه های بسته بندی مخصوص استفاده می شود. در این روش خرما پس از تمیز شدن، توسط دستگاه درون بسته ها ریخته می شود. همزمان با پر شدن جعبه ها، وزن آنها توسط دستگاه بررسی می شود. در حالت دیگر خرما زاهدی بصورت دستی داخل بسته ها چیده می شود و سپس وزن آنها توسط دستگاه مجدد اندازه گیری می شود.

در بسته بندی های صادراتی، خرما زاهدی درجه یک و سوپر بعد از شستشو و ضدعفونی قرار داده می شود. برای صادرات خرما خشک، رعایت استانداردهای بسته بندی به کار رفته بسیار اهمیت دارد.

استاندارد بسته بندی خرما

خرید خرما زاهدی

این امر شامل تعیین ویژگی، نمونه برداری و آزمون بسته بندی های به کار رفته می باشد. طبق آنچه توسط سازمان استاندارد ملی ایران اعلام شده است جعبه های خرما باید دارای موارد زیر باشند:

 1. دارای تاریخ چاپ
 2. بسته های کوچک خرما و بسته بندی مادر یا گنجایه (حفاظت خرما در برابر آسیب های حاصل از جابه جایی و رطوبت)
 3. مواد به کار رفته در تولید جعبه ها (از جمله کاغذ سلفون، مقوا، پلی پروپیلن و پلی اتیلن)
 4. مقاومت کارتن
 5. پوشش داخل کارتن

کارتن به کار رفته در تهیه بسته بندی خرما باید به گونه ای باشد که بتواند وزن خرما را تحمل نماید. درون کارتن نیز باید دارای پوشش مخصوص باشد تا خرما بطور مستقیم با جعبه در تماس نباشد. معمولا این پوشش ها از جنس کاغذ مومی یا پلیمر مناسب مواد غذایی می باشد. برای خرما خشک و نیمه خشک معمولا کارتن به کار می رود. که وزن موردنظر برای سنگینی خرما تا 15 کیلو در نظر گرفته می شود.

در بحث صادرات علاوه بر کیفیت خرما، بسته بندی به کار رفته به صورت مجزا برای دریافت استانداردها تست می شود. سپس در صورت داشتن استاندارد لازمف مجوز خروج بار صادر می گردد.

از آنجا که قطب اصلی خرما زاهدی در استان فارس و شهرستان های آن واقع شده، کارگاه های بسته بندی انواع خرما در شیراز دائر گشته است. این مراکز با ارائه انواع بسته بندی های متنوع و جدید اماده همکاری با کشاورزان و تولید کنندگان می باشند.

برای خرید خرما زاهدی و سفارش بسته بندی مدنظر خود کافی است با مشاورین مجموعه ارتباط برقرار نمایید. شما می توانید با داشتن یک بسته بندی منحصر بفرد برای محصول خود به سادگی برند خود را در بازار معرفی نمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما