قیمت خرما مضافتی 1401 ؛ درجه یک بم

قیمت خرما مضافتی 1401 در بم با توجه به وزن و کیفیت بار تعیین می شود. برای مثال خرما مضافتی صادراتی برای کشورهای اروپایی با بسته بندی 600 گرمی انتخاب میشود.

قیمت خرما درجه یک در سال 1400 نسبت به سالهای گذشته تغییر جزیی داشته است. در ادامه برای انتخاب یک خرمای صادراتی مناسب مواردی را مطرح میکنیم.

قیمت خرما مضافتی 1401

خرما مضافتی ارگانیک بم

کشور ایران به عنوان دومین تولید کننده خرما در جهان سالانه مقادیر قابل توجهی از انواع خرما را تولید و در بازارهای داخلی و خارجی توزیع می‌کند، خرمای مضافتی یکی از پرطرفدارترین و خوشمزه‌ترین انواع خرما در کشور است و طعم و ارزش غذایی بالای آن توانسته نظر بسیاری از تجار و مصرف‌کنندگان در سراسر جهان را به خود جلب کند.

با وجود تقاضای بالای خرید، قیمت این خرما مناسب و مقرون به‌صرفه است. از طرفی خرید و فروش و صادرات این رقم برای تجار بسیار سودآور است. نرخ خرما در هر بازه زمانی متغیر است:

  1. پیش خرید قبل از برداشت
  2. ابتدای فصل برداشت
  3. بازه زمانی دی تا بهمن ماه (تقاضاهای صادراتی)
  4. نزدیک شدن ماه رمضان
  5. حوالی عید نوروز

که معمولا در ابتدای فصل برداشت با کمترین قیمت داد و ستد میشود. بعد از آن با توجه به حجم تقاضای صادرات یا نزدیک شدن ماه های پرفروش، نرخ افزایش می یابد.

خرما یا رطب مضافتی

رطب مضافتی بم یکی از خوشمزه‌ترین خرما‌های تولید شده در ایران است. در این میان منطقه بم استان کرمان به جهت تولید رطب مضافتی به عنوان قطب تولید خرمای ایران، نامی شناخته شده در بازار خرما دارد. البته جیرفت نیز با داشتن نخلستان‌های قابل توجه در زمینه تولید دو گونه خرمای کلوته و مضافتی در کشور، شناخته شده است.

کیفیت خرمای مضافتی جیرفت نیز همانند رطب مضافتی بم در بین مصرف‌کنندگان زبانزد است اما بیشترین حجم صادرات خرما در ایران مربوط به خرمای مضافتی بم است. درصد رطوبت خرمای مضافتی بم در بین سایر خرماها به نسبت بالاتر و بین 15 تا 35 درصد است و همین اتفاق باعث شیرین‌تر بودن و طعم لذیذ آن شده است.

انواع خرما مضافتی در رنگ‌های سیاه و قهوه‌ای متمایل به سیاه در بازار موجود هستند. قیمت خرما مضافتی براساس سایز و اندازه متفاوت است و بیشتر در بسته‌بندی‌ به صورت کارتن‌های کوچک زیر یک کیلوگرم در بازار عرضه می‌شوند.

صادرات رطب مضافتی بم

قیمت خرما مضافتی 1401

انواع و گونه‌های مختلفی از خرما در ایران تولید می‌شود. در این بین صادرات رطب مضافتی، حجم بالایی از آمار صادراتی کشورمان را به خود اختصاص داده است. به طوری که این نوع خرما به بیش از 50 کشور دنیا از جمله هند، روسیه، ترکیه، آلمان، قطر و دیگر کشورها از طریق تاجران ایرانی به صورت مستقیم و غیرمستقیم صادر می‌شود. این خرما در بسیاری از کشورهای هدف صادراتی به خرمای کیمیا نیز معروف است. در صادرات خرما به هند با این درخواست روبرو خواهید شد.

در منطقه بم سالانه حدود 80 هزار تن خرمای مضافتی بم تولید می‌شود. به دلیل بازار خوب صادراتی، تجار و شرکت‌های صادرات خرما همواره با خرید عمده خرمای بم در فصل برداشت، بخش اعظم تولیدات را برای مقاصد صادراتی و فروش خود ذخیره می‌کنند. قیمت خرما مضافتی و نرخ خرما صادراتی به طور کلی وابسته به نوسانات ارزی است. معمولا با تغییر قیمت ارز، میزان سوددهی فروش یک محصول نیز متغیر خواهد بود.

قیمت روز خرما مضافتی درجه 1

قیمت خرمای بم براساس میزان کیفیت تعیین می‌شود و اغلب ثبات قیمتی ندارد. با تغییر وضعیت اقتصاد و صادرات و میزان برداشت، قیمت این محصول نیز گاهی کاهش و گاهی افزایش می‌یابد. همچنین قیمت عمده خرما در بم را باید از مراکز خرید عمده و فروشندگان معتبر و اصلی که بدون واسطه اقدام به عرضه این محصول می‌کنند، استعلام کنید.

قیمت هر کیلو خرما مضافتی در بازار به طور میانگین بین 30 هزار تا 50 هزار تومان خرید و فروش می‌شود. البته موارد زیر در نرخ این محصول اثر دارد:

  1. نوع بسته‌بندی
  2. کیفیت خرما
  3. میزان سفارش
  4. شرایط نگهداری
  5. نحوه خرید و فروش

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما