صادرات خرمای استعمران به کشورهای اروپایی

صادرات خرمای استعمران (Sayer Dates) یکی دیگر از افتخارات مجموعه آرادخرما در زمینه معاملات تجاری با کشورهای دیگر است. معرفی خرما سایر بسته بندی شده به کشورهای اروپایی از جمله روسیه توانسته سود صادراتی زیادی را برای کشور به همراه داشته باشد.

صادرات خرمای استعمران به روسیه

خرما سایر

هرچند برخی از تحریم های اقتصادی و ممنوعیت ها سبب کاهش مراودات ایران با کشورهای دیگر شده است، با این حال مجموعه آراد خرما توانسته خرمای ایران را به دیگر کشورهای دنیا معرفی نماید و با بسیاری از آنها جهت صادرات مذاکره کند.

موقعیت ایران و برخی مناطق خرماخیز نیز به این امر کمک کرده است. برای مثال برخی از دلایلی که استان خوزستان نسبت به دیگر استان ها، از موقعیت متفاوتی در زمینه تولید و صادرات خرما برخوردار است به شرح زیر است:

 1. مجاورت خوزستان با مرزهای سوق الجیشی کشور
 2. نزدیکی به بازارهای هدف و بنادر مهم تجاری
 3. موقعیت آب و هوایی و رشد خرماهای صادراتی ایران در این منطقه

پیش بینی مسئولین استان خوزستان، صادرات خرما استعمران به کشورهای دنیا و بالغ بر 50 هزار تن بوده است.
خرما سایر شادگان با (کد تعرفه گمرکی 08041090) به کشورهای از جمله روسیه، ترکیه، آلمان، قرقیزستان، ارمنستان و … صادر شده است.

بسته بندی صادراتی برای این خرما اغلب کارتن های 5 و 10 کیلویی است که می توان متناسب با بازار هدف، لیبل با زبان کشور مقصد را به کارتن ها اضافه کرد.

آشنایی با خرمای خوزستان

ایران به دلیل دارا بودن آب و هوای گرم و خشک در اکثر مناطق مستعد رشد نخلستان های خرماست. یکی از استان های خرماخیز کشور، استان خوزستان است که در منطقه های مختلف آن از جمله شادگان، کارون، اهواز و … انواع خرما با کیفیت های مختلف کشت می شود.

این استان یکی از مهمترین و ارزآورترین مناطق کشور در تولید خرما می باشد. ارقام قابل کشت در خوزستان بالغ بر 75 نوع است که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 1. خرمای استعمران یا سایر
 2. خرما قنطار
 3. زاهدی یا قصبک
 4. خرمای بریم
 5. رقم برحی
 6. خرما اشگر

هر کدام از این خرماها دارای کیفیت و طعم متفاوتی هستند، که می توان با در نظر گرفتن ذائقه و نیاز مشتریان در سراسر دنیا، رقم مناسب را به آنها معرفی کرد.

خرمای سایر یا استعمران

همانطور که اشاره شد، شادگان یکی از مناطق زیر کشت خرمای استعمران است. این منطقه جز مراکز تولید عمده خرمای سایر با داشتن بیش از 57 هزار هکتار نخلستان است.

به پیش بینی مدیر جهاد کشاورزی استان خوزستان، امسال بیش از صدهزار تن خرما از منطقه شادگان برداشت شده است، هرچند جاری شدن سیل در این مناطق باعث از بین رفتن بخشی از محصولات شد.

تولیدکنندگان و اهالی شادگان خرمای استعمران را با نام های سایر، سمبرون، سعمران نیز می شناسند. اکثر کارگاه های بسته بندی در این مکان، به صورت سنتی خرما را تمیز و سورت می کنند. برخی از کارگاه ها هم با ارتقای سیستم بسته بندی خود با دستگاه های مکانیزه، توانسته اند خرما را با سرعت بیشتر و بصورت بهداشتی جهت صادرات آماده کنند.

فروش خرمای سایر بسته بندی بصورت عمده

خرما سایر بسته بندی

خرمای سایر را بر اساس تعداد در پوند برای صادرات معرفی می کنند. بهترین ارقام برای معرفی به بازار روسیه خرما با پوند زیر 100 است که گرید های سلکت و جیکیو را شامل می شود.

چنانچه قصد خرید عمده خرما و صادرات آن را دارید، می توانید با مجموعه ما ارتباط گرفته و ضمن دریافت مشاوره رایگان در زمینه تجارت موفق و بسته بندی مناسب برای بازار هدف، خرما را با قیمت مناسب خریداری کنید.

فروش خرما سایر به اشکال مختلفی صورت می گیرد:

 1. فله پاک نشده
 2. سورت کشاورز فله در کارتن موزی
 3. فله پاک و سورت شده در کارتنهای 10 کیلویی
 4. خرما سایر گریدبندی شده در کارتن فله
 5. خرما سایر در ظروف 500 گرم صادراتی

قیمت روز خرمای سایر

خرما از جمله محصولات کشاورزی است که عوامل بسیاری بر قیمت آن تاثیر گذار است. از جمله میزان عرضه و تقاضا و کیفیت برداشت شده خرما که با توجه به میزان تولید سالانه، معمولا هزینه های آماده سازی و بسته بندی خرما برآورد می شود.

قیمت روز خرمای استعمران بر اساس پوند و نوع بسته بندی و میزان سفارش مشتریان تعیین می شود.
برای دریافت لیست قیمت انواع خرما استعمران و اعلام سفارش می توانید با کارشناسان فروش مجموعه ارتباط بگیرید تا پس از بررسی سفارشات، پیش فاکتور برای شما صادر شود.

چیپس خرمای استعمران چگونه تولید می شود؟

چیپس خرمای استعمران چگونه تولید می شود؟

یکی از فرآورده های تولیدی از خرمای استعمران، چیپس خرماست. این محصول می تواند جایگزین مناسبی در کنار چای باشد. اکثر تولیدکنندگان چیپس خرما سایر را با دستگاه و بصورت ساده تولید می کنند. اما جهت تنوع در محصول می توان از طعم دهنده هایی مثل دارچین، زنجبیل یا هل نیز برای طعمدار کردن چیپس خرما استفاده نمود.

برای تولید چیپس معمولا خرمای سایر بی هسته را درون دستگاه چیپس خرما ریخته و خرما را به قطعات مساوی تبدیل می کنند. سپس با توجه به بازار فروش، محصول را در بسته بندی های کوچک 700 گرمی یا بصورت فله در کارتن های 10 کیلویی عرضه می کنند.

از خواص خرمای خوزستان چه میدانید؟

اکثر خرماهای ایران دارای بافت های نیمه خشک و خشک هستند. خرمای استعمران جز ارقام با بافت نیمه خشک و شیره کم است.

برخی از خواص این خرما عبارتند از:

 1. بالا برنده انرژی جسمی
 2. ضد افسردگی
 3. دارای آنتی اکسیدان قوی
 4. خون ساز
 5. سم زدای بسیار قوی
 6. تامین بسیاری از ویتامین ها و پروتئین های بدن
 7. افزایش انرژی بدن
 8. تقویت کننده بینایی

توصیه اغلب متخصصان طب سنتی، مصرف روزانه خرما در برنامه غذایی است. تعداد دو عدد خرما در وعده صبحانه، می تواند انرژی روزانه شما را تامین کند.

انواع خرما صادراتی ایران

تلاش مجموعه آراد خرما، شناساندن انواع خرمای موجود در ایران به مشتریان داخلی و بازار خارجی است. این امر سبب علاوه بر رونق بازار خرمای کشور، به رشد اقتصادی و صادرات محصولات کشاورزی نیز کمک بسزایی کرده است.
اگر قصد ورود به بازار تجارت خرما را دارید، در ابتدا لازم است ضمن بررسی بازارهای هدف، با انواع خرمای صادراتی ایران نیز آشنا شوید:

 1. خرمای سایر
 2. خرما پیارم
 3. رطب مضافتی
 4. خرما شاهانی
 5. رقم زاهدی
 6. کبکاب بوشهر
 7. خرما کلوته

برخی از ارقام خرمای ایران در کشورهای دیگر جایگاه ویژه ای پیدا کرده اند. این امر ممکن است به دلایل زیادی از جمله کیفیت خرما، طعم، سهولت در حمل و نقل و ماندگاری بالای ان باشد. صادرات خرمای استعمران درصد بالایی از درخواستها را شامل میشود.

خرما زاهدی و خرما شاهانی از جمله خرماهای پرطرفدار و صادراتی کشور هستند که به بسیاری از کشورهای همسایه نیز صادر می شوند. از خرما شاهانی برای تولید فرآورده های خرمایی از جمله خمیر و شیره خرما استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما