خرما سایر بی هسته صادراتی + قیمت روز

خرما سایر بی هسته خوزستان یکی از انواع خرمای سایر است که برای صادرات به کشورهای اروپایی، فرآیند آماده سازی و هسته گیری آن توسط دستگاه های مکانیزه انجام می شود. برای ثبت سفارش و اطلاع از قیمت ها با آرادخرما در ارتباط باشید.

خرما سایر بی هسته

خرمای سایر بی هسته

خرما بی هسته یا Pitted date، به چه خرمایی گفته می شود؟ یک خرما در ابتدا شکوفه، سپس خارک، در ادامه رطب و در نهایت خرما می‌شود. معمولا تمام خرماها هسته دارند اما برخی از آنها نیز هستند که به دلیل تغییرات در شرایط آب و هوایی بدون هسته به بار می‌آیند. چنین خرماهایی را خرمای بی هسته می‌نامند. خرمای بی هسته انواع مختلفی از جمله کبکاب بی هسته (سیس) و پیارم بی هسته (منگ) دارد.

البته تغییرات در شرایط آب و هوایی همیشه هم موجب تولید محصول بدون هسته نمی‌شود و این اتفاق تنها گاهی اوقات رخ می‌دهد. به همین دلیل کارگاه‌هایی وجود دارد که هسته خرما را جدا کرده و خرمای بی هسته تولید میکنند. معمولا عمل هسته‌گیری خرما روی خرمای مرغوب صورت میگیرد.

خرمای بدون هسته علاوه بر اینکه به صورت مستقیم مصرف می‌شود در تولید محصولات دیگری از جمله چیپس خرما، شیره خرما، خمیر خرما و خرما حبه ای نیز کاربرد دارد. علاوه بر این از این نوع خرما در صنایع غذایی مختلف از جمله تولید کیک، کلوچه و انواع شیرینی‌ها و خرماهای مغزدار استفاده میشود.

خرمای سایر صادراتی خوزستان

یکی از بهترین انواع خرما، خرمای سایر یا استعمران است. این محصول بیش از هر منطقه دیگری در استان خوزستان یافت می‌شود. خرمای سایر خوزستان یکی از معروف‌ترین خرماهای این استان به شمار می‌رود. لازم به ذکر است بیش از ۸۰ درصد خرمای سایر خوزستان همواره به خارج از ایران صادر می‌شود.

البته خرمای سایر اعلا در هر دو نوع با هسته و بی هسته تولید خواهد شد. حال اگر هدف، تولید نوع بی هسته آن باشد عمل هسته‌گیری توسط نیروی انسانی و با رعایت نکات بهداشتی انجام می‌‌شود. خرما سایر بی هسته ایران یک محصول بسیار شناخته ‌شده در جهان است. در نتیجه به کشورهای آسیایی و اروپایی صادر می‌شود. این محصول با شهرتی که دارد با محصولات مشابه جهانی رقابت می‌کند.

قیمت خرما بی هسته

خرما سایر شادگان

حجم صادرات خرمای سایر بی هسته نسبت به نوع هسته‌دار آن بسیار بالاست. البته در کل قیمت خرمای سایر از دیگر انواع خرما مانند خرمای مضافتی، خرمای زاهدی و … کمتر است. این در حالیست که قیمت خرمای بدون هسته از خرمای هسته‌دار نیز بالاتر است. با این حال خریداران و طرفداران خاص خود را دارد. به همین دلیل خرید عمده خرما به وفور اتفاق می‌افتد. از طرفی قیمت روز خرما در مقایسه با دیگر مواد غذایی کاملا منطقی و منصفانه است.

خرما استعمران بی هسته ایده آل صادرات به کشورهای اروپایی مثل روسیه، قزاقزستان، گرجستان، ترکیه است و در بسته بندی های مناسب صادراتی قابل عرضه می باشد. این خرما سهم زیادی از صادرات خرمای خوزستان را به خود اختصاص داده و با توجه به نوع سفارش، توسط روش مکانیزه یا غیرمکانیزه هسته گیری می شود. زمان آماده سازی خرمای بدون هسته، با توجه به حجم سفارش از 5 الی 10 روز متغیر است. بنابراین برای ثبت سفاشرات صادراتی لازم است زودتر اقدام کنید تا تیم تولید آراد خرما، درخواست شما را ثبت و به موقع ارسال کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما