فروش خرمای بی هسته صادراتی

خرمای بی هسته صادراتی در واقع خرمایی است که برای مصرف راحتتر هسته آن را خارج می کنند. چه تفاوتی بین خرمای بی هسته و هسته دار وجود دارد؟ موارد مصرف این نوع خرما چیست؟ قیمت خرما سایر بی هسته چقدر است؟ در این مقاله به تمامی این پرسش ها پاسخ خواهیم داد.

آیا خرمای بدون هسته وجود دارد؟

خرمای بی هسته صادراتی

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که مگر خرمای بدون هسته هم داریم؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم: بله؛ برخی از ارقام خرما در زمان رشد و قبل از برداشت دچار یکسری تغییرات می شوند. در واقع علت بی هسته شدن خرما جهش های ژنتیکی است. همین امر سبب رشد نکردن هسته یا دانه در میوه خرما می گردد. بنابراین در زمان برداشت خرما و جداسازی آن از خوشه، میوه بدون هسته خواهد بود.

برخی از نخل های کبکاب، شاهانی و پیارم بی هسته هستند. برای مثال خرمای بی هسته جهرم معمولا برای تولید فرآورده های خرمایی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین خرمای بدون هسته پیارم برای مغزگذاری و تولید خمیر خرما خریداری می شود. از نظر کیفی و قیمت، خرمای بی هسته نسبت به خرمای هسته دار، در رتبه پایین تری قرار می گیرد. معمولا از نظر رنگ و مزه هم با ارقام درجه یک متفاوت خواهند بود.

اما نوع دیگری از خرماهای بی هسته هم وجود دارند که توسط دستگاه در کارخانه یا به روش سنتی با چاقو هسته گیری می شوند. این نوع بیشتر رایج بوده و از نظر کیفیت تنوع بالاتری هم دارند. شاید باور نکنید که خرمای بی هسته صادراتی طرفداران بسیاری در دنیا دارد.

تفاوت خرمای هسته دار و بدون هسته

خرمای سایر بی هسته

خرمای بی هسته یا به اصطلاح Pitted dates به میوه ای گفته می شود که هسته آن خارج شده باشد. نقطه مقابل آن خرمای هسته دار یا همان Un-pitted dates است. همان میوه کامل خرما با دانه ای در دل آن. تفاوت این دو در وجود یا عدم وجود هسته خرماست!

بسیاری از ارقام خرمای صادراتی در دنیا مانند خرما مجول، دگلت نور و همچنین خرما سایر، با نوع بدون هسته شناخته شده اند و تقاضای خرید بیشتری دارند. خرمای سایر بی هسته به دلیل بافت نیمه خشک و گریدهای متفاوتی که دارد، توانسته با ارقام صادراتی سایر کشورها بخوبی رقابت کند.

خرمای بی هسته صادراتی چندین مزیت دارد. برخی از آنها عبارتند از:

  1. مصرف راحتتر
  2. بهترین جایگزین قند
  3. قابل استفاده برای تولید قهوه خرما
  4. ایده آلِ برای تولید خرما مغزدار
  5. خرما بی هسته برای قلب و کلیه مفید است.

ارزش غذایی این خرما برابر است با: کالری 20، چربی کل 0.03 گرم، کربوهیدات 5.33 گرم و میزان فیبر غذایی 0.6 گرم.

خرما سایر بی هسته مخصوص صادرات

قیمت خرما سایر بی هسته

خرمای بدون هسته استعمران جز ارقام مهم و پرفروش خرما در ایران است. خرما بی هسته سایر در گریدهای زیر قابل تولید است:

  1. خرما سایر سلکت بی هسته
  2. سایر جیکیو بی هسته
  3. خرما افکیو بدون هسته
  4. سایر بی هسته درهم

فرآیند هسته گیری توسط دستگاه و بصورت بهداشتی انجام می شود. معمولا خرمای بی هسته صادراتی به کشورهای اروپایی همچون انگلیس، روسیه و آلمان ارسال می شود. این خرما از زمان جنگ جهانی دوم توسط دولت انگلیس بعنوان تغذیه سربازان انتخاب شد. همچنان یکی از گزینه های خرید اکثر بازرگانان اروپایی به شمار می رود.

خرمای سایر مخصوص صادرات در دو نوع هسته دار و بدون هسته قابل تامین است. اما دلیل استقبال بیشتر از نوع بی هسته علاوه بر مزایای گفته شده، چیست؟ هزینه هسته گیری و تولید خرمای بی هسته صادراتی در ایران مناسب تر می باشد. به همین دلیل خریداران ترجیح می دهند این مرحله در ایران انجام شود. اینگونه برای بسته بندی خرما با سلیقه خود و توزیع در فروشگاه های بازار هدف راحتتر خواهند بود. از خرما سایر هسته گیری شده برای تولید چیپس خرما نیز استفاده می شود.

قیمت خرمای بی هسته صادارتی

خرما بی هسته عمده

خرمای بی هسته عمده و فله تقاضای بیشتری دارد. اکثرا خرما سایر صادراتی را در کارتن های 5 و 10 کیلویی خریداری می کنند. امکان بسته بندی در وزن های پایینتر و مطابق درخواست مشتریان نیز وجود دارد. یکی از انواع بسته بندی پرطرفدار، خرمای سایر بی هسته پرس شده در قالب های با وزن 500 گرمی است. قیمت خرما بی هسته در مقایسه با انواع هسته دار بالاتر می باشد. البته بستگی به گرید خرما، نوع بسته بندی و مقدار سفارش نیز دارد.

برای خرید این محصول و دریافت قیمت دقیق می توانید درخواست خود را در سایت ثبت نمایید. کارشناسان فروش مجموعه آراد خرما با شما تماس گرفته و برای تکمیل سفارش، شما را راهنمایی خواهند کرد. خرمای بی هسته صادراتی نیز دارای مجوزها و استانداردهای مختص به خود می باشد. در زمان بارگیری و ارسال محصول در گمرک، امکان صدور مجوزها وجود دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما