قیمت عمده خرمای پیارم 1401

قیمت خرما پیارم 1401 برای بازار صادرات با توجه به کیفیت و نوع بسته بندی آن، برآورد می شود. یکی از مولفه های مهم در زمان خرید عمده خرما پیارم، توجه به نیاز بازار هدف و گرید مناسب است. در این مرکز شما را برای انتخاب و خریدی مطمئن همراهی می کنیم.

خرما پیارم هرمزگان یکی از گرانترین نوع خرماهای تولیدی در کشور ایران است که دلیل این گرانی و بالا بودن قیمت خرما پیارم ناشی از موارد زیر است:

 1. محدودیت کاشت
 2. تنوع کیفی
 3. جز ارقام صادراتی بودن
 4. خواص و طعم متفاوت نسبت به دیگر خرماها

با وجود تقاضای بالای خریداران، نرخ خرما پیارم در هر مقطع زمانی متغیر و روبه افزایش است. بر این اساس خرید و فروش و صادرات این نوع خرما برای تجار بسیار سودآور است و همواره سود قابل توجهی از محل تجارت خرما پیارم صادراتی کسب می‌کنند.

قیمت خرمای پیارم هرمزگان 1401

صادرات خرما پیارم

قیمت خرما پیارم به دلیل سطح زیر کشت پایین، میزان تولید کم و صادراتی بودن آن، اغلب بالاتر از دیگر خرماهاست.
با وجود بالا بودن نرخ این محصول، میزان تقاضا برای خرید آن در بازار داخلی قابل توجه است. در این میان قیمت خرمای پیارم سوپر بالاتر از دیگر گریدهاست.

برخی گمان می کنند نرخ خرما پیارم با قیمت خرما ربی بلوچستان به دلیل شباهت ظاهری با هم برابری می‌کند. اما این دو رقم از نظر کیفی و تقاضا تفاوت بسیاری داشته و بازارهای هدف آنها نیز متفاوت است. همواره افراد زیادی به دنبال اطلاع از آخرین قیمت خرمای پیارم هستند که البته نوسانات ارزی و میزان تقاضای بازارهای داخلی در تعیین قیمت خرما خشک بسیار تأثیرگذار است.

از جمله مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت خرمای پیارم صادراتی عبارتند از:

 1. حجم تولید
 2. هزینه تولید
 3. هزینه حمل و نقل
 4. بازه زمانی خرید
 5. نرخ تورم
 6. حجم صادرات
 7. کیفیت و رنگ خرما
 8. نوع بسته‌بندی

بنابراین برای استعلام قیمت خرما پیارم هرمزگان در سال 1402 می‌توانید با مشخص کردن مواردی از جمله میزان خرید و کیفیت مدنظر، از طریق ارتباط با مشاورین فروش مجموعه، به هدف خود دست یابید.

مشخصات خرما پیارم و خواص ویژه آن

خرما پیارم به لحاظ مرغوبیت و کیفیت یکی از بهترین ارقام تولیدی خرما در جنوب کشور است. این رقم خرما حاصل دست‌رنج کشاورزان منطقه حاجی‌آباد استان هرمزگان است و به دلیل طعم لذیذ و خاص، توانسته به شهرت جهانی برسد و توجه بازارهای جهانی را به سمت خود جلب کند.

خرما پیارم حاجی آباد جز خرماهای نیمه خشک محسوب می‌شود که به دلیل کم شیره بودن ماندگاری بسیار بالایی دارد. رنگ این نوع خرما قهوه‌ای است و پوست نازک آن کاملا به گوشت چسبیده است. پیارم هرمزگان ارزش غذایی فوق‌العاده‌ای دارد و سرشار از مواد قندی، پروتئینی و مواد معدنی می باشد.

این نوع خرما در بهبود و پیشگیری بسیاری از بیماری‌ها اعم از سرطان‌ها و رشد سلول‌های سرطانی مؤثر است. از دیگر خواص پیارم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. افزایش خون‌رسانی در بدن
 2. بهبود بینایی و شنوایی
 3. کاهش درد مفاصل و کمر درد
 4. تقویت حافظه
 5. بهبود عملکرد مغز
 6. کاهش کلسترول خون
 7. بهبود سوخت و ساز بدن

صادرات خرمای پیارم

صادرات خرما به ارمنستان

انواع خرما پیارم صادراتی شامل گریدهای زیر است:

 1. سوپر پیارم (سلکت)
 2. خرمای پیارم استاندارد
 3. گلدن پیارم
 4. پیارم درجه دو
 5. پیارم پستایی

این خرما توانسته نظر مشتریان و تاجران بسیاری از کشورهای همسایه و اروپا را به خود جلب کند. البته اغلب کشورهای آسیاسی این رقم را با نام خرما مریمی می‌شناسند. بر این اساس ارزآوری بالا خرید و فروش خرمای پیارم جهت صادرات مورد توجه بسیاری از تاجران و مراکز خرید عمده، قرار دارد و همین میزان تقاضا برای خرید، عامل افزایش قیمت خرما پیارم می‌شود. پس اگر قصد خرید عمده خرما صادراتی پیارم را دارید، جهت سفارش می‌توانید قبل از فصل برداشت نیز، برای پیش خرید این محصول اقدام کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما