صادرات خرما پیارم به ۶ کشور همسایه

صادرات خرما پیارم سه واژه ای که برای هر بازرگان و خریدار خرما نام آشناست. سالانه کشورهای بسیاری درخواست خرید این خرمای مرغوب را از ایران دارند. با هم مروری بر آمار صادرات این محصول خواهیم داشت.

میزان صادرات خرما پیارم

صادرات خرما پیارم

واژه صادرات یا Export در تجارت جهانی به محصول، کالا و حتی خدماتی که در یک کشور تولید می گردد و قابلیت فروش در کشور دیگری را دارد، اطلاق میگردد. از آنجایی که کشور ایران جز تولیدکنندگان مطرح دنیا در محصول خرماست، توانسته این میوه پرارزش را به عنوان محصولی انحصاری به کشورهای دیگر صادر نماید.

بسیاری از خرماهای ایران همتایی در بین کشورهای تولیدکننده خرما ندارند. این امر باعث شده تا سهم عظیمی از درخواست های خرید این محصول از سوی کشورهای همسایه به دست ما برسد.

خرما پیارم جنوب دارای تنوع کیفی بالایی است. بنابراین میتوان با توجه به نیاز کشور هدف و توان خرید آنها، خرما را با قیمتی مناسب صادر نمود.

میزان صادرات خرما پیارم در مقایسه با دیگر ارقام، بیشتر بوده و هر ساله بالغ بر ۸۰ درصد خرمای پیارم برداشت شده از نخلستان ها، به نقاط مختلف جهان ارسال میگردد.

کشورهای واردکننده خرما

صادرات به حوزه خلیج فارس

حال باید بررسی نمود که این خرمای مقوی و پرطرفدار به کدام کشورها وارد میشود؟

به بیان دیگر بازار هدف خرمای ایران کجاست؟
۸ کشور برتر واردکننده خرما از ایران عبارتند از:

 1. ترکیه
 2. روسیه
 3. هند
 4. افغانستان
 5. پاکستان
 6. دبی
 7. قطر
 8. عراق

که از این بین، ۶ کشور هم مرز با ما از خریداران ثابت خرمای پیارم هستند. مقاصدی مثل عراق، افغانستان و پاکستان به دنبال خرما پیارم درجه یک نیستند. اغلب ترجیح میدهند محصولی با قیمت ارزان خریداری کنند. هرچند خرما پیارم متوسط نیز از کیفیت مناسبی برای صادرات برخوردار است.

در طرف دیگر کشورهایی مثل قطر، دبی و ترکیه خواهان خرمای پیارم لوکس و درجه یک میباشند. درخواست این واردکنندگان معمولا خرمای سوپرپیارم و گلدن است. همچنین خرماهای کبکاب و ربی را نیز بسیار درخواست میدهند. با وجود تنوع خرما پیارم در منطقه هرمزگان و دسترسی واحد فروش این مجموعه به نخلستان های جنوب، امکان صادرات مستقیم انواع خرما پیارم فراهم گشته است. کافیست برای انتخاب و خرید هر نوع خرما، درخواست خود را با مشاورین کاربلد و با تجربه در زمینه صادرات مطرح نمایید.

راهنمای فروش خرما پیارم صادراتی

خرما مریمی

در بندهای قبل از تنوع این خرما و مقاصد تجاری آن سخن گفتیم. حال به راهنمای خرید خرما پیارم و نحوه سفارش آن میپردازیم. چنانچه قصد خرید و صادرات خرما پیارم را دارید، می بایست اطلاعاتی درخصوص نوع سفارش به کارشناس فروش اعلام کنید. اینگونه راحتتر میتوانیم شما را در گزینش یک محصول مناسب و درخور بازار هدفتان یاری نماییم.
بنابراین مشخص نمودن موارد زیر گام اول در خرید خرماست:

 1. نوع و کیفیت خرمای درخواستی
 2. مقدار و حجم سفارش
 3. نوع و وزن بسته بندی مورد نیاز
 4. کشور مقصد

بیان این چند مورد، برای بررسی و معرفی خرمای موردنیاز هر کشور واردکننده الزامی است. در ادامه با تحلیل بازار، میتوان درجه کیفی خرما و بسته بندی مورد تائید را نیز پیشنهاد داد. فروش خرما پیارم صادراتی به صورت عمده و مستقیم از نخلستان انجام میشود. هزینه های خرید، سورت، آماده سازی و بسته بندی محصول باتوجه به نوع درخواست شما برآورد و اعلام خواهد شد.

چه مجوزی برای صادرات خرما نیاز است؟

با توجه به اینکه خرما یک میوه باغی و کشاورزی به شمار می رود، برای واردات آن به کشورهای دیگر نیاز به یکسری مجوزها و مدارک صادراتی دارد. معمولا مجوزهای استاندارد و بهداشت که از اداره های مربوطه در زمان بارگیری صادر می شوند برای ارسال خرما به کشورهای دیگر کفایت می کند.

منتهی برخی از کشورها برای واردات یک کالا نیازمند مجوزهای BCS، IEI، IFS که شامل مجوزهای کالای ارگانیک و استانداردهای اروپایی و انالیز می شوند. چنانچه قصد صادرات خرمای پیارم را دارید و آشنایی چندانی با نحوه ارسال بار ندارید یا اینکه نماینده ای در ایران ندارید تا مراحل کار را انجام دهید، جای نگرانی نیست. مجموعه آراد خرما برای صادرات و فروش انواع خرما و صدور مجوزها شما را همراهی خواهد کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما