تجارت بهترین نوع خرما استعمران خوزستان

 

خرما استعمران خوزستان از ارقام صادراتی پرفروش ایران است که سالانه بیش از هزاران تن از این محصول به کشورهای اروپایی تجارت می شود.

کشور ایران یکی از بزرگترین تولیدکنندگان انواع خرما با تعداد بیش از 400 گونه در جهان است که در این میان هفت استان کشور سهم به سزایی در تولید و عرضه خرما صادراتی دارند. خرما استعمران خوزستان در گروه خرماهای نیمه خشک، به عنوان یکی از بهترین ارقام تولیدی و صادراتی در ایران، حدود 70 درصد نخلستان‌های این استان را به خود اختصاص داده است.

فروش این نوع خرمای صادراتی به صورت عمده در شرکت‌های عرضه کننده خرما انجام می‌شود. خرمای استعمران دارای انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی، کلسیم، منیزیم، پتاسیم و فیبر بوده که برای تأمین انرژی بدن ارزش غذایی بالایی دارد و به دلیل داشتن قند بالا مصرف آن برای ورزشکاران مناسب است.

انواع خرما خوزستان

قیمت خرما سایر

استان‌های جنوبی بزرگترین قطب تولید انواع خرما در ایران به شمار می‌روند، که هر یک از این مناطق در تولید چند رقم خاص و صادراتی مشهور هستند. شهرهای شادگان، اهواز، آبادان، خرمشهر، کارون جزء مراکز اصلی تولید انواع خرما در استان خوزستان هستند؛ اما خرما استعمران شادگان و کارون به عنوان تولیدکننده بهترین خرمای صادراتی ایران مورد توجه بسیاری از بازارهای داخلی و جهانی قرار دارند. بیش از 30 رقم خرما در خوزستان تولید می‌شود که برای بسیاری از مصرف‌کنندگان ناشناخته است که البته مشهورترین آنها خرما استعمران یا سایر است.

البته از دیگر شناخته شده‌ترین انواع خرما در این استان می توان به ارقام زیر اشاره کرد:

  1. خرمای برحی
  2. زاهدی
  3. دیری
  4. اشکر و بریم
  5. حلاوی
  6. خضراوی
  7. قنطار یا گنتار
  8. خرمای عجوه

بازار فروش خرما صادراتی

خرما استعمران خوزستان

خرما استعمران صادراتی یکی از مشهورترین و بهترین ارقام ایران است که همواره حجم زیادی از صادرات بازار خرما را به خود اختصاص می‌دهد. نوع درجه یک این نوع خرما، طرفداران بسیاری دارد؛ تا حدی که بسیاری از تاجران و بازرگانان قبل از آغاز برداشت محصول اقدام به خرید عمده و پیش فروش این نوع خرما می‌کنند.

از شاخصه های بارز این محصول ‌می‌توان به نیمه خشک بودن و ماندگاری بالای آن اشاره کرد که باعث شده به عنوان رقمی صادراتی و محبوب در بین تجار و خریداران شناخته شود. چرا که این محصول را می‌توان با کانتینرهای بدون یخچال با هزینه کمتری به نقاط مختلف جهان ارسال کرد.

سالانه بیش از یک میلیون تن خرما در کشور تولید می‌شود که بخش عمده آن به 78 کشور دنیا از جمله هند، استرالیا، اسپانیا، اتریش، عمان، روسیه، یونان، هنگ کنگ، آلمان، مالزی، گرجستان و عراق صادر می‌شود. هندوستان بزرگترین خریدار خرمای صادراتی ایران شناخته شده است، بیش از 40 درصد صادرات خرمای ما به رقم استعمران خوزستان اختصاص می یابد.

قیمت خرما استعمران خوزستان

خرما سایر بسته بندی

قیمت خرما استعمران خوزستان که در ایران با نام خرمای سایر شناخته می‌شود با توجه به منطقه رویش آن و نوع بسته‌بندی متفاوت است. قیمت خرید تضمینی خرما خوزستان به ازای هرکیلوگرم و با احتساب همه هزینه‌های تبعی و جانبی برای نوع درجه یک و درجه دو از رنج 10 هزار تومان تعیین شده و قیمت نوع درجه سه با توافق طرفین تعیین خواهد شد. چون اغلب استفاده صنعتی دارد.

قیمت روز خرما سایر در بازار توسط مجموعه‌های معتبر براساس نوع کیفیت به درجه یک و دو، معمولی و صنعتی تقسیم می‌شود و همچنین رنگ، ظاهر و اندازه خرما، با هسته یا بدون هسته بودن محصول، نیز بر قیمت آن تأثیر می‌گذارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما