خرید عمده رطب کبکاب خشت

رطب کبکاب خشت که به رطب عسلی نیز معروف است یکی از مرغوب‌ترین انواع رطب‌های تولیدی در کشور ایران است که در بازارهای داخلی و خارجی طرفداران زیادی دارد.

به طوری‌که بسیاری از شرکت‌های تولید، بسته‌بندی و فروش این خرما، متناسب با بالاترین استانداردها سالانه ارز قابل توجهی از محل فروش رطب و خرمای کبکاب به کشورهای آسیایی و اروپایی وارد کشورمان می‌کنند.

انتخاب شما کدام است؟ رطب یا خرمای کبکاب

رطب کبکاب خشت

خرما کبکاب در بین مصرف‌کنندگان محبوبیت بسیاری دارد و یکی از انواع خرماهای صادراتی کشورمان به شمار می‌رود. این نوع خرما دارای دو نوع مصرف به صورت رطب و خارک است. اغلب خرما کبکاب به صورت رطب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رطب کبکاب خشت نیز جزو انواع رطب‌های نیمه خشک و تر است که از نظر سایز درشت، بافت نرم، طعم بسیار لذیذ و شیرین با شیره فراوان، پوسته ضخیم و رطوبت مناسب در بازار خرمای ایران زبان‌زد است.

بیش از 80 درصد از رطب کبکاب ایران در استان بوشهر تولید می‌شود و به نوعی بوشهر قطب تولید این نوع خرما محسوب می‌شود. رطب کبکاب بوشهر بعد از برداشت سریعا بسته‌بندی می‌شود و از طریق فروشگاه‌های عرضه و توزیع انواع خرما به دست مشتریان می‌رسد. گفتنی است، قیمت رطب کبکاب خشت براساس میزان تولید و تورم سالانه تعیین می‌شود.

محصول نخلستان‌ها به سه صورت خارك، رطب تر و خرما برداشت می‌شود که خرمای کبکاب به دو صورت رطب و خرما مصرف می‌شود.اغلب مصرف نوع رطب آن به دلیل درصد شیرینی بالا، طرفداران بیشتری در بین مصرف‌کنندگان دارد که در بین مردم محلی و تاجران به عنوان رطب عسلی نیز شناخته می‌شود.

وقتی این نوع خرما به مرحله رشد کامل برسد رنگ قهوه‌ای تیره به خود می‌گیرد اما خارک و رطب کبکاب زرد رنگ هستند و قبل از خوردن باید آن را بپزید. در غیر اینصورت امکان استفاده از آن ممکن نیست. از این رو، رطب عسلی کبکاب یکی از خوش طعم‌‌ترین انواع رطب در ایران است.

روش نگهداری رطب طلایی خشت به دلیل داشتن شیره زیاد و رطوبت بالا بسیار سخت است، هزینه حمل و نقل و صادرات آن نیز گران تمام می‌شود. اگر این نوع خرما در شرایط نامناسب نگهداری شود محلی برای تجمع حشرات خواهد شد، بنابراین برای سالم‌ نگه‌داشتن این خرما باید سیستم سرمایشی مناسبی پیش‌بینی شود.

رطب کبکاب خشت و کنارتخته

رطب عسلی بوشهر

رطب کبکاب مربوط به منطقه خشت و کنارتخته نیز یکی دیگر از انواع تولیداتی است که با کیفیت بسیار عالی در بازار خرمای ایران به وفور عرضه و به فروش می‌رسد. یکی از عمده‌ترین مراکز تولید رطب خشت و کنار تخته در شهرستان کازرون است که به دلیل مرغوبیت زیاد علاوه بر عرضه در بازارهاي داخلی كشور به اکثر كشورهاي حاشيه خليج فارس و كشورهاي اروپايي نیز صادر مي‌شود.

عرضه بهترین رطب عسلی

رطب طلایی کبکاب

خرید خرما از هر نوع به سلیقه افراد بستگی دارد اما بهترین نوع خرما آن است که دارای ویژگی‌هایی همچون نوع برداشت، بسته‌بندی، روش نگهداری در انبار و فروش باشد. بنابراین برای خرید بهترین رطب عسلی به دنبال بهترین مراکز خرید عمده و فروشگاه‌های معتبری باشید که از مکانیزم مناسبی برای جمع‌آوری، سورت‌بندی، بسته‌بندی و توزیع و فروش خرما استفاده می‌کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما