فروش عمده خرما کلوته درجه یک

اگر می خواهید خرما کلوته درجه یک را بیابید، که هم منحصر به فرد باشد و هم قیمت ارزان و مناسبی را دارا باشد، بهتر است به استان های جنوبی سری بزنید. در این مناطق خرما یا قیمت کمتر و ارزان تری به فروش می رسد.

تعریف خاصیت های خرمای کلوته زمان بیشتری را طلب می کند. مزه بسیار جالب این خرما صفت دوست داشتنی را به این خرما در میان مردم می دهد.

خرمای کلوته درجه یک

خرما کلوته جیرفت

ویژگی های خرما کلوته درجه یک عبارتند از :

  1. خرمای کلوته درجه یک از نخل های بسیار بلندی برخوردار می باشد که کشت این نخلستان ها در منطقه جیرفت امکان پذیر می باشد.
  2. یکی دیگر از ویژگی های خرمای درجه یک اندازه و سایز آن می باشد. سایز کلوته درجه یک 2 تا 4 سانتی متر است که هرچه سایز بزرگتر باشد به آن سوپر گفته می شود.
  3. به طور کلی بین ۱۳تا ۲۳ درصد رطوبت دارد. البته این مسله بستگی به منطقه رشد خرما داشته و به نسبت جنس و نوعش تا حداکثر۲۳درصد مرطوب می باشد.
  4. همچنین میزان شیره در خرمای کلوته نه آنقد زیاد است ک دل را بزند نه آنقدر کم که بی مزه باشد! خرمای کلوته شیرینی متوسطی دارد.

قیمت خرما کلوته درجه یک

خرما کلوته صادراتی

همانطور که می دانید هر چه درجه کیفی یک محصول بالاتر باشد، به قیمت آن افزوده می شود و بالعکس هر چه یک محصول بی کیفیت تر باشد، قیمت آن نیز به طبع کمتر خواهد بود.

خرمای کلوته جز آن دسته از خرماهایی است که اغلب درجه یک و با کیفیت می باشد. البته گاهی اوقات بعضی از فروشنده ها طمع می کنند یا در ماه مبارک رمضان به دلیل بالا رفتن تقاضای خرید خرما، قیمت ان هم کمی گران تر می شود. اما نکته قابل توجه این است ک قیمت این خرما نسبت به دیگر ارقام صادراتی، کمتر و مناسبتر می باشد.

صادرات خرمای کلیته جیرفت

خرما کلوته درجه یک

از میان ارقام خرمای کشت شده در منطقه جیرفت، کلوته شناخته شده ترین نوع است. به قدری که بسیاری از تجار برای خرید خرما کلوته درجه یک راهی جیرفت می شوند.

صادرات این خرما بسیار زیاد است، چرا که این خرما از نظر کیفیت و ماندگاری برای صادر شدن مناسب می باشد. نکاتی که به ما این اجازه را می دهد، که از این خرما تعریف کنیم و آن را برای صادرات عالی بدانیم، به شرح زیر است:

  1. ظاهر مشابه خرمای مضافتی
  2. بافت نیمه خشک و شیره کم
  3. طعم خوب و مشتری پسند
  4. ماندگاری بالا
  5. سهولت در آماده سازی و بسته بندی

کشورهای طرف قرارداد برای صادرات خرمای کلوته معمولا روسیه، ترکیه، هند، چین و حاشیه خلیج فارس هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما