توزیع خرمای ایرانی باکیفیت ؛ مقایسه ارقام صادراتی

خرمای ایرانی را میتوانید در این مرکز با بهترین نوع بسته بندی و کیفیت خریداری نمایید. توزیع انواع خرما از ابتدای فصل برداشت آغاز میشود.

خرمای ایرانی

خرما کبکاب

خرما گیاهی تک لپه ای، عضوی از درختان نخلی که دارای برگهایی پهن میباشد. اغلب میوه ی این درخت مورد مصرف قرار میگیرد. میوه ی درخت نخل پس از کامل شدن فرآیند رشد به صورت خوشه ای از شاخه های درخت آویزان میشود. خرما میوه ای با مزه ای شیرین، پوستی نازک و هسته ای سخت است.

بلندی نخل خرما بعضا به بیش از ۲۰ متر هم میرسد. رشد مطلوب این گیاه عمدتاً در نواحی دارای آب و هوای گرمسیری صورت میگیرد.

خرما را بومی کشورهای میانرودان، عربستان و آفریقا میدانند. اما به صورت گسترده ای در ایران هم کشت میشود. پس از مصر، کشور ایران بزرگترین تولید کننده خرما در جهان است.

بهترین خرما کدام است؟

در ایران بیش از 400 نوع خرما در مناطق مختلف کشت میشود که اکثرا ناشناخته هستند. بهترین خرما از نظر مصرف کنندگان خرماییست که دارای طعمی شیرین، بافت نرم و کیفیت بالا باشد.

از نظر بازارهای صادراتی، بهترین خرما دارای ماندگاری بالا، کیفیت درجه یک و بسته بندی مناسب است. از این رو اگر خرماهای ایران در بسته بندی مناسب و در کیفیت های مختلف به بازار عرضه شود، می توان علاوه بر بازار داخل، بازارهای خارجی را نیز پوشش داد.

گرانترین خرمای ایران

صادرات خرما پیارم

برخی ارقام معروف خرما عبارتند از:

  1. خرما پیارم
  2. رقم شاهانی
  3. خرمای مضافتی
  4. زاهدی یا قصب
  5. خرما کبکاب
  6. سایر یا استعمران

گرانترین خرما در کشور، معروف به خرمای پیارم است که در منطقه حاجی اباد کشت میشود. این خرما دارای بافت نیمه خشک، طعم شیرین و ماندگاری بالاست. این ویژگی ها سبب شده تا خرمای پیارم حاجی آباد جز گرانترین خرماها و یک رقم صادراتی قرار گیرد. هرچند خرما مجول هم توانسته در قیمت با رقم پیارم همگام شود.

توزیع خرما با کیفیت در سراسر کشور

هر سال نزدیک به یک میلیون تن محصول خرما در کشور برداشت میشود. بیشترین حجم توزیع و تقاضا در ماه رمضان صورت میگیرد. کشور ما همواره به جهت حاصلخیزی در کشت خرما در زمینه ی توزیع خرمای با کیفیت پیشگام بوده است.

توزیع خرما در ایران از طریق مراکز فروش و بازارهای تره بار صورت می گیرد. همچنین سایت ها و نمایندگی های فروش معتبر در سراسر کشور جز توزیع کنندگان خرما به شمار می روند. مجموعه آراد خرما نیز آماده همکاری با مشتریان و تجار خرما بوده و همواره محصول باکیفیت و اصیل را به شما معرفی می نماید.

میزان صادرات محصولات خرما

مقایسه خرماهای صادراتی

هر سال تقریبا ۱۰ درصد از کل محصولات برداشت شده ی خرما به دیگر کشورها صادر می شود. گاهی صادرات خرما به دلیل قیمت نجومی که در داخل کشور داشته، ممنوع میگردد. هرچند این امر تاثیر چندانی در کاهش قیمت خرما نداشته، اما مشخص شد که انبار کردن خرما از سوی برخی تولیدکنندگان سبب نوسان قیمت شده است.

صادرات خرما و فرآورده های خرمایی از ایران به اکثر کشورهای دنیا از جمله منطقه خاورمیانه صورت می گیرد. در جدول فوق ویژگی های انواع خرمای صادراتی با یکدیگر مقایسه شده است. برای انتخاب محصول مناسب صادراتی نیازمند شناسایی بهتر انها هستید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما