قیمت خرما استعمران صادراتی ایران+ جدول

خرما استعمران صادراتی نیز مشابه دیگر انواع خرما نرخی وابسته به میزان عرضه و تقاضا دارد. کیفیت و مراحل تولید و بسته بندی محصول نیز در برآورد قیمت نقش دارند. خرمای استعمران یکی از ارقام پرفروش و صادراتی ایران است. به طور کلی این خرما از رنج 20000- 30000 تومان در سال جاری قیمت گذاری شده است.

خرما استعمران صادراتی

خرما سایر

در مطالب قبل، با ویژگی های خرما استعمران و انواع آن آشنا شدید. همانطور که اشاره شد خرمای سایر یکی از پرفروش ترین خرماهای کشور به شمار می رود. این خرما ارزش اقتصادی بالایی دارد. استان خوزستان و به ویژه منطقه شادگان و ماهشهر دارای تولیدکنندگان زیادی می باشد. کارگاه های بسته بندی و سورت خرما سایر اکثرا در این مناطق واقع شده اند.

گریدهای خرما استعمران صادراتی

عموما خرما استعمران پس از برداشت، در کارگاه مربوطه به صورت سنتی سورت و شستشو می شود. از دیرباز این رقم به کشورهای اروپایی خصوصا انگلیس صادر گردیده است. گرید بندی و معرفی رقم استعمران در بازارهای هدف توسط انگلیسی ها به صورت تعداد در پوند انجام شده است. به این منظور که تعداد خرما در هر پوند را ملاک درجه بندی قرار داده اند.

همچنین خرما سایر را به صورت بی هسته و بدون کلاهک هم آماده و بسته بندی می کنند. این نوع نیز به کشورهای زیادی از جمله روسیه، ترکیه، امارات، انگلیس، المان و بسیاری از کشورهای آسیایی صادر می شود.

منظور از تعداد خرما در هر پوند چیست؟

هر پوند برابر 455 گرم می باشد. شمارش تعداد خرما در 455 گرم را به عنوان خرما در پوند می نامند. بر این اساس انواع خرما استعمران شامل:

نوع خرما گرید تعداد در هر پوند
استعمران خوزستان سوپرسلکت 65-75
سایر صادراتی سلکت 75-85
سایر GAQ 95
استعمران با هسته FAQ 95-110
سایر با هسته درهم 90-100

قیمت خرما استعمران

همانطور که می دانید قیمت اغلب میوه های باغی ازجمله خرما متاثر از عوامل بسیاری هستند. میزان عرضه و تقاضا، شرایط آب و هوا در زمان کشت، کیفیت محصول و مراحل تولید و بسته بندی همگی در برآورد قیمت نهایی اثر دارند. به طور کلی برای صادرات انواع خرما باید این موارد را در نظر داشت.

قیمت خرما استعمران صادراتی نسبت به دیگر ارقام صادراتی بسیار مناسب و رقابتی است. گریدهای جیکیو و سلکت اغلب برای بازار اروپای شرقی تقاضا میشوند. انواع سایر بدون هسته نیز برای مصارف شیرینی پزی و خوراک در کشورهای اروپایی استقبال میشوند.

در صورتی که قصد خرید یا فروش خرما استعمران (سایر) را دارید، با ارسال اطلاعات خود، می توانید  با ما در ارتباط باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما