صادرات خرما مضافتی بم به روسیه

صادرات خرما مضافتی به اکثر کشورهای اروپایی از جمله روسیه با استقبال روبرو شده است. خرما مضافتی بم یکی از 6 رقم خرمای ایران است که به ثبت جهانی رسیده و توانسته با ارقام مشابه در دیگر کشورهای تولیدکننده خرما رقابت کند. با ما همراه باشید تا در مورد صادرات خرما بیشتر با شما صحبت کنیم.

صادرات خرما مضافتی

خرما مضافتی بم صادراتی

یکی از مهم‌ترین مسائل در زمینه صادرات، بسته‌بندی است. بسته‌بندی‌های مختلف هزینه‌های متفاوت دارد. ممکن است یک صادرکننده به دلیل هزینه‌های بالای کاغذ و چاپ قید بسته‌بندی مناسب را بزند. در این حالت حتی اگر خرمای وی از کیفیت بالایی برخوردار باشد، احتمال اینکه با استقبال مواجه نشود زیاد است.

پس شما همواره باید به بسته‌بندی توجه خاصی داشته باشید و به دلیل هزینه بالا از بسته‌بندی‌های نامناسب استفاده نکنید. جالب است بدانید مردم کشورهای مختلف سلیقه‌های متفاوتی دارند. مثلا مردم چین رنگ‌های قرمز و نارنجی را بیشتر می‌پسندند. پس شما باید به عنوان یک صادرکننده خرما مضافتی به سلیقه مردم کشور مقصد توجه کنید و برای بسته‌بندی محصول خود، اهمیت زیادی قائل شوید.

اهمیت صادرات خرما

مسلمانان با توجه به اعتقاداتی که دارند همواره از خرما در مراسمات مذهبی خود استفاده می‌کنند. این در حالی است که ایشان برای خرما خواص زیادی برمی‌شمارند و نسبت به مصرف آن علاقه نشان می‌دهند. از طرفی کشور روسیه دارای تعداد زیادی مسلمان است که به دلایل مختلف خرما مصرف می‌کنند. این در حالی است که خرما فقط به مصرف خوراکی نمی‌رسد بلکه از آن در صنایع مختلف مانند ساخت الکل صنعتی نیز استفاده می‌شود.

خرما انواع مختلفی دارد. از جمله اینها می‌توان به ارقام زیر اشاره کرد:

  • خرما مضافتی
  • خرمای کبکاب
  • خرما خشک زاهدی
  • خرما صادراتی پیارم

معمولا نوع مضافتی آن بیش از هر نوع دیگری به کشور روسیه صادر می‌شود. صادرات خرما مضافتی از این لحاظ که میزان تولید آن در کشور بالاست، اهمیت زیادی دارد. البته برای صادرات انواع خرما مضافتی باید به موارد مختلفی از جمله کیفیت، نوع بسته بندی و قیمت خرما مضافتی، قیمت عمده خرما در بم و در بازار هدف توجه کرد. در ادامه به ذکر نکات مهمی در مورد صادرات خرما مضافتی بم می‌پردازیم.

خرمای مضافتی در بازار روسیه

صادرات به روسیه

روسیه به عنوان یک کشور واردکننده محصولات غذایی مقصد مناسبی برای صادرات خرما به شمار می‌رود. امروزه افراد زیادی اعم از مسلمان و غیرمسلمان در کشور روسیه طرفدار مصرف خرما هستند. به‌طوریکه میانگین مصرف این خوراکی در این کشور از میانگین مصرف جهانی بسیار بالاتر رفته است. به همین دلیل صادرکنندگان زیادی اقدام به صدور انواع خرمای مضافتی به کشور روسیه می‌کنند.

هزینه صادرات خرما به روسیه چیزی حدود ۶ هزار دلار برای یک کانتینر با وزن ۲۰ تن است. حال اگر صادرات از طریق مرز روسیه انجام شود حدود ۳ هزار دلار به این مبلغ اضافه می‌شود. اما باتوجه به مبلغی که از این طریق نصیب صادرکننده خواهد شد تمام هزینه‌ها جبران شده و سود مناسبی حاصل می‌شود.

لازم به ذکر است اگر مایل به خرید عمده خرما در بم هستید می‌توانید از طریق مرکز خرید خرما صادراتی که در این شهر وجود دارد اقدام کنید و هر چه قدر از این محصول را که می‌خواهید خریداری نمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما