صادرات خرما خشک ربی ایرانشهر

صادرات خرما خشک ربی به کشورهایی همچون روسیه و ترکیه، در رونق اقتصادی کشور بسیار تاثیرگذار بوده است. آیا با ارقام صادراتی خرمای ایران آشنایی دارید؟ آیا می دانید برای صادرات به کشورهای دیگر انتخاب چه خرمایی مناسب می باشد؟

کشور ما جز مناطق خرماخیز جهان محسوب می شود. از این رو قابلیت کشت و تولید بیش از 400 نوع خرما را دارد. بسیاری از انواع خرما خشک هنوز در ایران هم ناشناخته هستند. برای مثال خرما خشک ربی در منطقه ایرانشهر اکثرا برای صادرات به کشورهای دیگر به فروش می رسد.

صادرات خرما خشک

صادرات خرما به افغانستان

خرما در ایران به عنوان یکی از محصولات با ارزش غیرنفتی و صادراتی شناخته می شود. به طوری که میزان ارزآوری آن بسیار قابل توجه می باشد. با این حال به دلیل تنوع میزان تولید این محصول، بسته بندی نامناسب و تبلیغات و امکانات کم جایگاه خود را در زمینه صادرات هنوز به دست نیاورده است. هرچند ایران از نظر تولید خرما در جهان جایگاه دوم را در سال 2013 کسب نمود. اما صادرات انواع خرما خشک ایران، در حال حاضر توانسته جایگاه هفتم را در بین کشورهای تولیدکننده و صادرکننده خرما به دست آورد.

کیفیت خرما خشک تازه تولیدی در ایران و میزان در دسترس بودن آنها برای تامین در حجم های بالا، می تواند در امتیاز صادراتی محصول موثر باشد. یکی از انواع خرماخشک، که عمدتا در منطقه ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان تولید می گردد، خرما ربی است. این خرما به دلیل بافت نیمه خشک و ماندگاری بالا گزینه مناسبی برای عرضه به کشورهای دیگر می باشد. خرما ربی اغلب به کشورهای روسیه، ترکیه، امارت متحده عربی، هند و کشورهای اروپایی صادر گشته است.

انواع خرما صادراتی ایران

صادرات خرما خشک

مناطق جنوبی و بخشی از غرب کشور ایران به دلیل آب . هوای گرمسیری مستعد رشد نخل های خرما هستند. در استان سیستان و بلوچستان و کرمان بیشترین خرمای خشک تولید می شود. بسیاری از این ارقام به دلیل کمبود امکانات و تبلیغات هنوز ناشناخته هستند. به همین دلیل اکثرا به مصرف خانگی یا صنعتی می رسند. انواع خرما خشک جنوب ایران شامل:

  1. خرما خشک ربی
  2. خرما دسکی
  3. رقم خشک زاهدی
  4. خرما لولو
  5. خرما خشک زرد
  6. رقم شکری
  7. خرمای دیری
  8. خرما مجول

بسیاری از این ارقام برای شما آشنا هستند. خرما خشک ربی و زاهدی بیشترین میزان خرید و فروش را دارند. جالب است بدانید که خرما مجول جز ارقام پرفروش و صادراتی در جهان است که به تازگی در ایران هم کشت می شود. صادرات این خرما بسیار پرسود است.

اما از آنجایی که میزان تولید آن هنوز کم است، محدودیت در تناژ ارسالی وجود دارد. همچنین خرما شکری و دسکی از جمله خرماهای خشک جنوب ایران هستند که طعم و خواص زیادی دارند. بنابراین روی صادرات و معرفی این ارقام به بازارهای جهانی نیز می توان تمرکز کرد.

شما مشتریان گرامی می توانید از طریق برقراری ارتباط با مدیران فروش مجموعه، محصول مورد نظر خود را تهیه نمایید. خرمای درخواستی شما در کیفیت های مختلف و با قیمت دست اولی از کشاورزان تهیه شده و متناسب با سفارش شما بسته بندی می گردد. از مشاوره رایگان خرید و فروش خرما نیز بهره مند خواهید شد.

صادرات خرما به ترکیه

صادرات خرما به ترکیه

انواع خرما خشک ایران قابلیت صادرات به بازارهای جهانی را دارند. حتی توانسته اند با ارقام مشابه در کشورهای دیگر رقابت کنند. خرما ربی ایرانشهر دارای ارزش اقتصادی بالایی می باشد. به دلیل هم مرز بودن ایرانشهر با پاکستان، بسیاری از تجار این کشور خرمای ربی را به عنوان خرمای پاکستان به فروش می رسانند.

صادرات خرمای ایران به کشورهای همسایه از جمله ترکیه بسبار مرسوم است. یکی از خرماهایی که در بازار ترکیه توانسته مورد استقبال قرار بگیرد، رقم ربی میباشد. جهت صادرات خرما ربی به کشور ترکیه، معمولا خرما را سورت و شستشو می دهند. سپس در بسته های ۵۰۰ گرمی و یا کارتن های ۱۰ کیلویی مناسب بسته بندی می کنند. انواع بسته بندی را می توان متناسب با فروشگاه های ترکیه تولید نمود.

میزان واردات خرما به ترکیه سالانه ۱۵ هزار تن برآورد شده است که ۲۵ درصد آن از کشور ایران تهیه می شود. خرماهای ربی، مضافتی، زاهدی و پیارم از جمله ارقام وارداتی به این کشور هستند.

نحوه سفارش و ارسال انواع خرما

چنانچه شما قصد صادرات خرما به کشورهای دیگر را دارید یا از تجار ترکیه هستید، می توانید برای تهیه خرمای مورد نطر خود با ما در ارتباط باشید. مجموعه خرما آراد بهترین خرما را برای صادرات با قیمت مناسب به شما معرفی می نماید. به علت فروش عمده و بی واسطه خرما ربی توسط تیم ما، از برخی هزینه ها برای صادرات این محصول کاسته می شود.

اگر نماینده ای در ایران برای رویت و تهیه خرما ربی ندارید، می توانید پس از اعلام نوع و میزان سفارش خود بار را در گمرک ایران تحویل بگیرید. در غیر اینصورت خرما ربی پس از بسته بندی مطابق سفارش شما درب سردخانه تحویل داده می شود. درصورتیکه خریدار یا فروشنده این محصول هستید می توانید از طریق تکمیل فرم زیر یا برقراری ارتباط مستقیم با ما در تماس باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما