صادرات خرما خشک به روسیه با قیمت عالی

صادرات خرما به روسیه و کشورهای حوزه CIS تجارتی سخت اما پرسود به نظر می رسد. خرما در کنار پسته و زعفران، از جمله محصولات صادراتی ایران به این کشورها محسوب می­شود. صادرات خرما خشک به روسیه در دوران تحریم های علیه ایران، افزایش چشمگیری داشت.

خرما یکی از مهمترین محصولات ایران است که به وفور در جنوب کشور و مناطق گرم و خشک یافت می­شود. در سالهای گذشته پس از اعمال تحریم های شدید کشورهای اروپایی و آمریکایی علیه ما، دامنه صادرات به کشورهای همسایه و حوزه ایران شدت بیشتری پیدا کرد.

صادرات خرما به روسیه

صادرات به روسیه

روسیه یکی از کشورهای وسیع است که در شمال کشور ما قرار دارد. جمعیت این کشور بالغ بر 144 میلیون نفر بوده و بخش زیادی از محصولات غذایی مورد نیاز خود را از کشورهای دیگر وارد می­کند. سرانه مصرف خرما در روسیه بسیار بالاتر از میانگین جهانی بوده و طرفداران زیادی دارد. صادرات محصول به روسیه از طریق دریای خزر امکان­پذیر است.

خشکبار یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین محصولات ایران در سراسر دنیاست. 5 درصد از کل صادرات ایران، به خشکبار تعلق دارد. طبق آمارهای رسمی سازمان­های مربوطه، ایران سالانه دو میلیارد دلار خشکبار به جهان صادر می­کند.

در این میان، خرما خشک محصولی پرسود بوده و به وفور در ایران یافت می­شود. خرمای خشک به دلیل ماندگاری بالا و سهولت در حمل و نقل، بهترین گزینه برای معرفی در بازارهای اروپایی است.

نکات مهم در صادرات خشکبار و خرما

صادرات خرما به اروپا

به طور کلی برای صادرات خرما و خشکبار باید فاکتورهای مختلفی را در نظر داشته باشید. قیمت خرما صادراتی یکی از مهمترین پارامترهای موثر بر موفقیت در فروش آن است. آمار صادرات خرما نشان می­دهد که پس از شدت گرفتن اختلافات سیاسی مابین روسیه و اتحادیه اروپا، این کشور بخش زیادی از محصولات مصرفی خود از جمله خرما را از ایران وارد می­کند. روسیه برای تامین محصولات خود به کشورهایی چون ترکیه، اسرائیل، چین و… متکی است.

در صورتی که قصد ورود به حوزه صادرات به روسیه را دارید، باید بدانید که 25 میلیون نفر از جمعیت این کشور وسیع را مسلمانان تشکیل می­دهند. تاجران خرما این نکته را همواره در نظر دارند که مصرف این میوه در میان مسلمانان بیش از سایرین است.

بیشترین انواع خرمایی که به کشور روسیه صادر می­شود عبارتند از:

  1. خرمای پیارم
  2. خرما مضافتی
  3. رقم کبکاب
  4. کلوته جیرفت
  5. خرما زاهدی

این چند نوع خرما از جمله مغذی ترین و لذیذترین خرماها بوده که در سراسر جهان طرفداران زیادی دارند. قند زیاد موجود در خرمای زاهدی سبب شده است که برای مصارف صنعتی نیز مورد توجه قرار بگیرد.

پس از صادرات خرما به پاکستان و تغییر برند و بسته بندی آن، بخش زیادی از خرمای زاهدی برای تولیدات صنعتی راهی روسیه می­شود. علاوه بر آن، صادرات خرما به هند و ترکیه نیز مورد توجه بسیاری از تاجران این محصول قرار گرفته است.

قیمت هر کیلو خرما خشک در بازار روسیه و اروپا

انواع خرما خشک

فاکتورهای مختلفی در قیمت تمام شده یک محصول تاثیرگذارند. صادرات خرما به روسیه نیز از این قاعده مستثنی نیست. قیمت هر کیلو خرما در بازار روسیه به پارامترهای زیادی وابسته است، از جمله:

  1. ارزش ارز
  2. هزینه های حمل و نقل
  3. محل عرضه محصول در بازار هدف

برای انتخاب یک محصول مناسب برای صادرات و موفقیت در فروش آن، نیازمند دریافت مشاوره خواهید بود. جهت اطلاع از شرایط خرید و صادرات خرما، می توانید از طریق وبسایت ما با کارشناسان در ارتباط باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما