شرایط صادرات خرما به ترکیه + قیمت جهانی خرما

صادرات خرما به ترکیه طی سالهای اخیر بسیار مورد توجه تجار ایرانی قرار گرفته و دارای رونق خوبی است. روابط خوب سیاسی بین ایران و کشور ترکیه، صادرات خرما به آن را آسانتر میسازد.

صادرات خرما به ترکیه

صادرات خرما به ترکیه

ترکیه به عنوان یک کشور اروپایی در همسایگی ایران و به عنوان دروازه اروپا در امتداد جاده ابریشم قرار دارد. برای کشور ما و همچنین تجار، صادرات خرما منافع و سود بسیار خوبی به همراه خواهد داشت. از جمله بهترین مقاصد برای صادرات خرما، کشور ترکیه است.

کشور ترکیه با دارا بودن 80 میلیون جمعیت و اغلب مسلمان، یکی از بهترین بازارهای صادرات خرما از ایران است. به بیان دیگر میتوان مزایای واردات خرمای ایران به ترکیه را اینگونه مطرح کرد:

  1. جایگاه ویژه‌ خرما در بین مسلمانان جهان
  2. کیفیت عالی خرمای صادراتی ایران
  3. محبوبیت خاص خرما خشک ایرانی در ترکیه
  4. وجود مرز مشترک ایران و ترکیه
  5. بومی بودن برخی ارقام خرما در ایران
  6. امکان رفت و آمد آسان تجار ترکیه

آشنایی با بازار خرما در ترکیه

خرما در ترکیه

از جمله بازارهای بسیار مناسب جهت صادرات و فروش خرما کشور ترکیه است. این کشور از میانگین مصرف خرمای بالایی برخوردار میباشد. هر ساله مقادیر بالایی خرما از سایر کشورها وارد ترکیه میشود. اما سهم ایران از این صادرات کمتر از 30 درصد است. سالانه بیش از 18000 تن خرما به کشور ترکیه صادر میگردد. بخشی از آن صادرات تکرار شده و از آنجا به اروپا صادر میشود. در سال 2020 حدود 10.8 درصد سهم صادرات محصولات ایران به کشور ترکیه اختصاص یافته است.

همچون سایر کشورهای اسلامی پیش از شروع ماه مبارک رمضان صادرات خرما به کشور ترکیه و مصرف آن به بیشترین حالت ممکن میرسد. این یک فرصت فوق‌العاده برای صادرکنندگان کشورهای گوناگون است. تا بتوانند با حضور در بازار ترکیه به سود صادرات خرما دست یابند. انواع خرمای مضافتی، ربی، استعمران (سایر) و خرمای پیارم بیشترین مقدار خرمای صادراتی را به خود اختصاص داده اند. سالانه مقادیر بسیار زیادی انواع خرما از ایران به ترکیه ترانزیت میشود.

قیمت جهانی خرمای مضافتی

همانطور که میدانید، از جمله موارد مهم در صادرات خرما تعیین قیمت آن در یک بازار رقابتی است. در حقیقت لازم است که خرمای صادراتی به نوعی قیمت‌گذاری شود که بتوان سود خوبی را از آن کسب نمود. ولی به دلیل وجود رقابت در یک بازار بین‌المللی نباید نرخ ها به گونه‌ای باشد که خریداران خرما با قیمت بسیار مناسبتری این محصول را از سایر رقبا خریداری نمایند.

عوامل مهمی که در قیمت خرما موثر خواهد بود عبارتند از:

  1. نوع و رقم خرما
  2. اندازه و گرید آن
  3. کیفیت خرما
  4. نوع بسته بندی محصول

بر همین اساس با در نظر داشتن نوسانات شدید حاکم بر بازار، قیمت خرما در اروپا هم متغیر خواهد بود. شما میتوانید به منظور اخذ گواهی های صادرات و دستیابی به قیمت انواع خرما با ما در ارتباط باشید. همچنین برای اطلاع از قیمت خرما در ترکیه، از رابط تجاری خود در کشور مقصد، قیمت روز خرما و شرایط واردات آن را جویا شوید.

صادرات شیره خرما به ترکیه

صادرات شیره خرما به ترکیه

شیره خرما از جمله مواد مغذی پر انرژی و مفیدی بوده که به عنوان یک غذای کامل شناخته میشود. در صورت گرم بودن طبع، در طب سنتی به عنوان یک ماده خون‌ ساز محسوب میگردد. این ماده غذایی به علت کاربرد و فواید فوق‌العاده در سراسر دنیا از طرفداران بسیاری برخوردار میباشد. از جمله طرفداران این محصول خالص میتوان به کشور ترکیه اشاره داشت. صادرات شیره خرما به ترکیه از طریق این مرکز با قیمت مناسب و کیفیت بالا به همراه استانداردهای صادراتی انجام میپذیرد .

به این خاطر که ایران یک کشور خرما خیز است، سالانه کارخانجات معتبری نسبت به تولید شیره خرما در تناژهای بالا اقدام مینمایند. صادرات شیره خرما نیز طی چند سال اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این شرکت نیز به طور کاملا تخصصی در این زمینه مشغول به فعالیت میباشد.‌

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما