صفر تا صد صادرات خرما به قطر

جهت اطلاع از نحوه صادرات خرما به قطر با ما همراه شوید. ایران هر ساله مقادیر زیادی از خرما را روانه بازار‌ کشور‌های مختلف همچون قطر میکند.

کشور ما با تولید خرمای مرغوب صادراتی مانند مضافتی و پیارم یکی از کشورهای مهم تولید کننده خرما در جهان به شمار میرود. در این مقاله به بررسی نحوه صادرات خرما به کشور قطر، بازار فروش این محصول و معرفی خرمای پیارم پرداخته‌ایم.

صادرات خرما به قطر

صادرات خرما به قطر

خرما خشک به دلیل ماندگاری طولانی، طعم فوق العاده و قیمت مناسب در فهرست کالاهای صادراتی ایران به قطر و دیگرکشورها قرار گرفته است. محدودیت کشاورزی باعث شده که بسیاری از مواد غذایی قطر همانند خرما به جای تولید در داخل، از کشورهای دیگر وارد شوند. از این رو صادرات این محصول به قطر یک فرصت‌ ارزشمند برای تجار و فعالان این حوزه در ایران محسوب خواهد شد.

یکی از مهمترین مواردی که امکان صادرات خرمای ایران را به قطر فراهم میکند، وجود مرزهای دریایی است. همسایگی دو کشور و وجود مرز مشترک بین آنها شرایط تجارت و صادرات خرما را به میزان قابل توجهی آسان مینماید.

مناطق شادگان، اهواز و آبادان در استان خوزستان با ظرفیت بسیار بالا از بزرگترین مراکز تولید خرما سایر صادراتی به شمار میروند. همچنین خرمای خشک منطقه هرمزگان نیز در این کشور از بازار خوبی برخوردار است. شما میتوانید با انعقاد قرارداد با تولید کننده و ارسال کالا به بنادر جنوب، پس از انجام تشریفات گمرکی، با لنج یا کشتی‌های بزرگ، صادرات خرما به قطر یا هر کشور دیگری را انجام دهید.

صادرات خرمای پیارم

خرما پیارم بندرعباس

در سالهای اخیر با افزایش تولید خرمای پیارم در کشور، صادرات آن نیز سیر صعودی داشته است. خرمای پیارم و رقم مجول توانسته اند راه خود را در بازار کشورهای مختلف مانند قطر باز کند. طعم بی‌نظیر و خواص این خرما باعث شده تا تقاضا برای خرید آن افزایش یابد. شاید در ذهن بسیاری از مشتریان این پرسش ایجاد شود که : خرمای پیارم مال کجاست؟

درخت خرمای پیارم عموماً در هرمزگان و شهرستان حاجی آباد کشت میشود. معروفترین نخلستانهای پیارم در روستاهای کوهستانی این منطقه قرار دارد. این خرما با رنگ قهوه‌ای، نیمه خشک با پوست نازک است که برای افراد دیابتی، پیشنهاد خوبی به شمار میرود. خوشبختانه این رقم توانسته به صورت ثابت در لیست صادرات خرما به قطر قرار گیرد.

و اما پاسخ به سوالی دیگر : فواید خرمای پیارم چیست؟

از آنجاییکه این میوه ارزش غذایی بالایی دارد، از جایگاه خوبی نیز در میان کالاهای صادراتی بازارهای جهانی برخوردار است. در ادامه به برخی از خواص خرمای پیارم اشاره میکنیم:

 1. انرژی ‌زا
 2. دارای قند طبیعی (بی ضرر برای دیابت)
 3. جایگزین قرصهای ویتامین
 4. سرشار از مواد معدنی
 5. افزایش سلامت دهان و دندان
 6. بهبود عملکرد دستگاه گوارش
 7. کاهش کلسترول
 8. افزایش قوای جنسی
 9. جلوگیری از آلزایمر
 10. کاهش فشار خون

بازار فروش خرما و فرآورده‌های آن در قطر

محصولات صادراتی خرما در قطر

صادرات فرآورده‌های خرما به کشورهای همسایه مانند قطر رمز موفقیت تولیدکنندگان و تجار این محصول است. مردم اغلب به دنبال خرید محصولات سالم و مغذی مثل خرما و بادام هستند. زیرا این مواد سرشار از خواص دارویی بوده و برای بدن مفید ‌اند.

از این رو تولیدکنندگان سعی کرده‌اند، این مواد را با یکدیگر ترکیب کرده و محصولی منحصربه‌فرد را برای جلب رضایت مشتریان خود ایجاد کنند. این فرآورده‌ها عبارتند از:

 1. شکلات خرما با آجیل
 2. خرما با مغز بادام
 3. خمیر خرما
 4. حبه قند خرمایی
 5. معجون خرما و کنجد
 6. خرما قطعه شده (خرما چیپسی)

این فرآورده‌ها بهترین انتخاب برای عرضه در بازارهای بین المللی مخصوصا کشورهایی عربی و همسایه هستند. به این خاطر در سالهای اخیر حجم صادرات فرآورده خرما، رقمی رقابتی و برابر با محصول اصلی پیدا کرده است. به دلیل مصرف روزانه خرما در کشورهای مسلمان نشین به خصوص در ماه رمضان، این مناطق برای ایران به بهترین بازار فروش خرما و فرآورده‌های آن بدل شده است.

صادرات خرما به قطر سالهاست که توسط باغداران و تولیدکنندگان جنوب کشورمان انجام میشود. انواع خرمای مرغوب ایرانی از طریق پایانه‌های مرزی به قطر و سایر کشورها صادر میشود. امیدواریم بعد از خواندن این مقاله به اطلاعات مفیدی پیرامون صادرات خرما در ایران دست یافته باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما