نحوه صادرات خرما به گرجستان + سفارش بسته بندی

در این مقاله قصد داریم تا با تجارت خرما و صادرات آن به دیگر کشورها از جمله گرجستان آشنا شویم. ببینیم مشکلات صادرات خرما چیست و صادرکنندگان چگونه از پس از آن برمی‌آیند؟

خرما یکی از مفیدترین و بهترین میوه‌هایی است که به وفور در ایران تولید میشود. مردم ایران از خرما به خصوص در برخی از ماههای سال، استقبال زیادی میکنند. حجم خرید این محصول در کشورمان بالاست. با وجود این تولید این میوه مقوی بالاتر از نیازهای داخلی بوده و میتوان به صادرات این محصول به دیگر کشورها نیز فکر کرد. در جغرافیای تجاری مجموعه آراد خرما، صادرات خرما به گرجستان نیز دیده میشود.

صادرات خرما به گرجستان

صادرات خرما به گرجستان

برخی از ارقام خرمای تولید شده در ایران بسیار باکیفیت بوده و به دلیل قیمت بالا، بازار جهانی بیشتری دارد. ایران یکی از کشورهایی است که برنامه‌ریزی‌های دولتی دقیقی برای به دست گرفتن بازار این محصول در بسیاری از کشورهای جهان دارد. یکی از این کشورها که میتواند مقصد خوب و بازار بکری برای صادرات این محصول محسوب شود، گرجستان است.

گرجستان یکی از کشورهای منطقه اوراسیا و یا قفقاز است که اقتصادی روبه رشدی دارد. این کشور در حدود 3 میلیون نفر جمعیت دارد. در هر دو منطقه آسیا و اروپا واقع شده است. به همین دلیل بازار این کشور میتواند دروازه‌ای برای ورود به بازارهای اروپایی نیز محسوب شود. این کشور در سالهای اخیر میزبان ایرانیان و مهاجران زیادی از کشورهای گوناگون بوده است. به همین دلیل پیش بینی افزایش فروش این کالا در گرجستان در آینده امری دور از ذهن نخواهد بود.

راهنمای صادرات خرما

خرما صادراتی ایران

در حال حاضر نیز ایران یکی از صادرکنندگان مهم خرما در سطح جهانی پس از برخی کشورهای عربی محسوب میشود. که برخی رقمهای ممتاز آن حتی در اروپا و آمریکا، مشتریان خاص و ویژه خودش را دارد. در این میان صادرات این محصول به کشورهای همسایه و نزدیک به ایران نیز در بین تجار ایرانی و تولیدکنندگان خرما، طرفداران زیادی دارد.

شاید تصور شود که صادرات خرما اغلب به ارقام باکیفیت و گرانتر اختصاص می یابد. برخلاف این عقیده بسیاری از کشورهای آسیایی خریدار خرماهای گرید B و C هستند. برای انتخاب و معرفی یک خرمای ایده آل بازار هدف می بایست از تجربه افراد کاربلد و متخصص بهره مند شد. این مجموعه با هدف رونق بازار خرما و تجربه تجارت ممئن در کنار شماست.

در سالهای اخیر بازار صادرات این محصول به کشورهای آسیایی و نزدیک به ایران مانند صادرات خرما به گرجستان نیز رونق خوبی گرفته است. ارقامی مثل خرمای مضافتی، کلوته و استعمران بیشترین درخواست از این کشور را داشته اند. مهم‌ترین موضوع درباره صادرات این محصول، اخذ مجوزها و دریافت گواهیهای بهداشتی مطابق قوانین کشور مقصد است. که در بخش بعدی بیشتر در مورد آنها خواهیم دانست.

مراحل صادرات خرمای ایران به کشورهای اروپایی

صادرات خرما به گرجستان

مراحل صادرات خرما به دیگر کشورها از جمله صادرات خرما به گرجستان، باید با نهایت دقت و با تحقیق کامل همراه باشد. اولین مرحله در این فرآیند، آشنایی با بازار مقصد و نیز بازاریابی صادرات خرما در آن کشورهاست. برای این منظور شما باید فروشنده‌ یا تاجری را در کشور مقصد برای عرضه کالای خود انتخاب کنید.

در مرحله بعدی شما باید اطلاعات کاملی درباره سلیقه مشتریان و نوع مصرف خرما در آن کشور ثبت نمایید. بعد از آن نوبت به اخذ مجوزهای لازم برای صادرات این کالا میرسد. در درجه اول، شما باید کارت بازرگانی و گواهی سلامت و بهداشت از مراکز مربوطه را اخذ نمایید. با توجه به وجود نیاز داخلی برای این کالا، ممکن است دریافت مجوز صادرات کمی مشکل باشد. اما با اتخاذ روشها و راههای صحیح امکان‌پذیر خواهد بود. همچنین میتوان از شرکتهای حمل کمک گرفت.

پله بعدی، دریافت مجوزهای بهداشتی در کشورهای مقصد است. بخصوص در مورد کشورهای اروپایی با سخت گیری بیشتری نیز روبه‌رو خواهید شد. نکته مهم آخر در مورد صادرات خرما به گرجستان و دیگر کشورهای جهان، استفاده از بسته‌بندی مناسب است. این موضوع در میزان استقبال مشتریان در کشور مقصد و نیز سلامت کالا در هنگام حمل و نقل بسیار موثر میباشد. حتی میتواند یک برگ برنده مهم در موفقیت صادرات شما محسوب شود. این مجموعه پذیرش بسته بندی انواع خرمای صادراتی و تحت برند را نیز دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما