خرید عمده خرما خشک صادراتی

خرما خشک صادراتی با بسته بندی متنوع و قیمت مناسب در این مرکز عرضه میشود. برای خرید عمده انواع خرمای خشک و سفارش بسته بندی تحت برند با زبان کشور مقصد می توانید با ما تماس بگیرید.

همان‌طور که می‌دانید ایران دومین کشور تولیدکننده خرما در جهان است. تنوع ارقام خرما بسیار زیاد و متنوع است و تا 400 نوع دسته‌بندی می‌شود. هر نوع خرما بومی منطقه خاصی است و کیفیت بهتری در آن منطقه از خود نشان خواهد داد. از بهترین انواع خرما خشک در ایران می توان به ارقام زیر اشاره کرد :

 1. خرما پیارم
 2. خرما خشک زاهدی
 3. مجول
 4. استعمران
 5. خرمای ربی
 6. خرما خشک هلیله
 7. آلویی
 8. خاصویی

در ادامه با برخی از خرماهای صادراتی ایران بیشتر آشنا خواهید شد.

بهترین خرما خشک صادراتی کدام است؟

خرما خشک صادراتی

از بهترین انواع خرما خشک صادراتی می‌توان به خرما پیارم حاجی‌آباد، خرمای ربی، خرما زرد زاهدی، خرما دیری و خرما مجول اشاره کرد. در میان انواع خرما صادراتی ایران، سه خرمای مضافتی، پیارم و کبکاب بیشترین سهم صادرات خرما در ایران را دارند.

اما در واقع انتخاب بهترین رقم خرما باید با توجه به بازار هدف و ذائقه مشتریان انجام شود. صرفا چون خرمای پیارم، محصول پرفروشی به شمار می رود، نمی توان برای صادرات به هر کشوری آن را خریداری کرد. برای مثال بسیاری از کشورهای عربی خرماهای شیره دار و تر را می پسندند. بنابراین برای خرید عمده خرمای صادراتی، مشورت با یک متخصص و کارشناس امری ضروری است.

درصد سهم تولید خرما در ایران

مناطق خرماخیز کشور با توجه به شرایط آب و هوایی، مستعد رشد رقم های متفاوتی از خرما هستند. اگر بخواهیم به تفکیک استان، سهم هرکدام را در تولید این محصول ارائه دهیم، نمودار فوق گویای این مطلب خواهد بود.

 1. تولید خرمای استان کرمان : 28 درصد
 2. استان هرمزگان : 15.35 درصد
 3. خرمای سیستان و بلوچستان : 14.42 درصد
 4. استان بوشهر : 14.79 درصد
 5. خرمای استان خوزستان : 14.40 درصد
 6. استان فارس : 12.16 درصد

انواع خرمای ایرانی

خرما مضافتی: محبوب‌ترین خرما در ایران خرمای مضافتی است و در بم کشت می‌شود. بافت آن نرم و رنگی سیاه دارد و اندازه آن نیز متوسط است.

خرما خشک پیارم: این خرما گران‌ترین خرمای دنیا به شمار می‌رود و در استان هرمزگان پرورش داده می‌شود. بافت آن تقریباً سفت و اندازه درشت و رنگی قهوه‌ای سوخته دارد.

خرما کبکاب: از پرکاربردترین خرماها با رنگ قهوه‌ای روشن است و در بوشهر و فارس کشت داده می‌شود. بافت این خرما بسیار نرم و شیره‌ای است و در تهیه فرآورده های خرمایی نیز کاربرد دارد.

رقم استعمران: این خرمای منحصربه‌فرد، به نام خرمای سایر خوزستان هم معروف است. پرورش این خرما عموما در منطقه شادگان انجام می‌شود و از ارزش غذایی بی‌نظیری برخوردار است. رنگ این خرما قهوه‌ای روشن بوده و سایز متوسطی دارد، این خرما به‌صورت نیمه‌خشک مصرف می‌شود.

خرما زاهدی: قصب از منابع اصلی ضدسرطان به شمار می‌رود و نیمه‌خشک است. محل کاشت آن در استان فارس و بوشهر بوده و به کشورهای خاورمیانه صادر می‌شود. رنگ این خرما زرد و کاراملی است. فروش خرما خشک زاهدی در داخل و خارج از کشور بسیار بالاست.

خرما ربی: این خرمای خشک پرخاصیت، ترکیبی از رنگ قهوه‌ای و قرمز روشن دارد و بیشتر در سیستان بلوچستان پرورش داده می‌شود. قیمت این رقم باتوجه ‌به کیفیت محصول، وقوع خشکسالی، عرضه‌ و تقاضا و ممنوعیت صادرات دستخوش تغییر می‌شود.

خرما شاهانی: این خرما پرطرف‌دار شیره فراوانی دارد و در جهرم استان فارس کشت داده می‌شود. نام دیگر خرما شاهانی خرما شاوانی است و در هرمزگان به خورک‌شونی معروف است میوه این خرما کشیده است و رنگ زردی دارد.

خرما مرداسنگ: کیفیت این خرمای زردرنگ بسیار بالا است. این خرما شباهت زیادی به خرمای پیارم دارد، اما بافت آن نرم‌تر است. مناطق قابل پرورش ای خرما در استان کرمان و بندرعباس است.

صادرات خرما خشک به اروپا

صادرات خرما به اروپا

کشورهای اروپایی علاوه بر توجه به کیفیت، به نوع بسته‌بندی خرما نیز حساسیت بالایی دارند. صادرات خرمای ایران به اروپا به‌ویژه خرما خشک صادراتی، به دلیل کیفیت و ماندگاری بالا، تنوع در بسته‌بندی و قیمت بسیار مناسب آن می‌تواند انتخاب خوبی برای صادرکنندگان محسوب شود. اما یکی از نکات مهم در صادرات خرما برای کسب سود بیشتر، خرید عمده خرما به‌ صورت مستقیم و بدون واسطه از تولیدکنندگان است.

با توجه به تغییرات فیزیکی، شیمیایی و بیوشیمیایی در میوه خرما و در اثر آن کاهش کیفیت محصول، نیاز به بسته بندی مناسب برای عرضه خرما خصوصا در بازارهای صادراتی اهمیت ویژه ای پیدا می کند. امروزه با تغییرات دنیای صادرات و رونق بازاریابی نوین، توجه به نحوه ارائه محصول و رعایت نکات بهداشتی، سبب برنده شدن در رقابت برندها خواهد شد.

خرید خرما علاوه‌ بر روش حضوری، به‌صورت آنلاین نیز قابل انجام است. کافیست با یک تماس از مشاورین صادراتی مجموعه در خصوص سفارش خود، رایگان مشاوره بگیرید و یک خرید مطمئن را تجربه کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما