خرمای صادراتی کبکاب دشتستان در بازار روسیه

خرمای صادراتی کبکاب دشتستان به بازار کشور روسیه راه یافت. طی سالهای گذشته و بعد از تحریمهای اتحادیه اروپا علیه روسیه فرصتهای تازه‌ای در اختیار صادرکنندگان ایرانی قرار گرفت.

خرمای صادراتی کبکاب دشتستان

خرمای صادراتی کبکاب دشتستان

در مناطق جنوبی ایران خرما به وفور کشت و برداشت میشود. با توجه به ویژگی های این محصول، در بازارهای بین‌المللی در لیست صادرات قرار گرفته است. در خصوص اینکه خرمای کبکاب چیست میتوان به جرات گفت که از جمله بهترین ارقام صادراتی خرما در ایران محسوب میشود. همچنین سالیانه بخش اعظمی از صادرات خرمای ایرانی را خرما کبکاب دشتستان تشکیل میدهد.

جالب است بدانید که دشتستان یکی از بزرگترین شهرستانهای استان بوشهر است. به دلیل برخورداری از شرایط خاص آب و هوایی، بهترین نوع خرمای کبکاب و زاهدی از این منطقه برداشت میشود.

خرمای صادراتی کبکاب دشتستان در دسته ارقام تر خرمای ایرانی قرار دارد. برداشت آن از اواسط شهریور ماه آغاز شده و تا اواسط مهر ماه ادامه می یابد. از جمله مهمترین دلایلی که موجب گردیده صادرات خرمای کبکاب در ایران رونق ویژه‌ای داشته باشد، عبارتند از:

  1. قیمت پایین و مقرون به صرفه خرمای کبکاب نسبت به ارقام دیگر
  2. طعم و تازگی خرما کبکاب
  3. درخواست رو به رشد به منظور صادرات به کشورهای متعدد
  4. امکان تولید در بسته‌بندی‌ متنوع با برند خریدار

ویژگی های خرمای کبکاب

  1. این خرما درصد گوشت بالایی دارد. (دارای هسته کوچک)
  2. رنگ قهوه‌ای تیره
  3. بسیار شیرین و پر شیره است
  4. هسته به راحتی از گوشت خرما جدا میشود (مناسب برای فرآوری)
  5. رطب این رقم منحصر به فرد و خوشمزه است

صادرات خرما به روسیه

صادرات خرما به روسیه

روسیه با داشتن جمعیت تقریبی 144 میلیون نفر، جزو قاره اروپا و از جمله کشورهای وابسته به واردات محصولات غذایی است. سالانه بیشتر مواد غذایی مورد نیاز خود را از طریق کشورهای دیگر وارد نموده و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار میدهد.

بازار صادرات خرمای کبکاب خشت به روسیه بسیار پررونق است. بعد از اختلافات سیاسی اتحادیه اروپا و روسیه و همچنین تحریمهای اتحادیه اروپا، این کشور به ناچار جهت تامین مواد غذایی مصرفی خود مجبور شد به کشورهای دیگر متکی باشد. امروزه بیشترین حجم از واردات کشور روسیه توسط کشورهایی مثل چین، ترکیه، اسرائیل و… انجام میپذیرد.

در کشور روسیه مصرف خرما بسیار مرسوم بوده و از نظر آمار مصرفی خرما در روسیه از میانگین جهانی بسیار بالاتر اعلام شده است. به همین خاطر صادرات خرما به روسیه بسیار پررونق است. با توجه به اینکه جمعیت مسلمانان روسیه به ۲۵ میلیون نفر میرسد، در نتیجه بازار بالقوه‌ای برای خرمای صادراتی کبکاب دشتستان در این کشور وجود خواهد داشت. این نکته مورد توجه بازرگانان بسیاری قرار گرفته و سالهای متمادی است که در این بازار مشغول به فعالیت بوده‌اند.

صادرات خرما به روسیه یکی از فعالیتهای مرسوم بازرگانان ایرانی است. این کشور از جمله خریداران اصلی خرمای ایران میباشد. هرساله مقادیر فراوانی از انواع خرمای صادراتی درجه یک به روسیه و کشورهای دیگر صادر میگردد. از جمله خرماهای مورد تقاضای روسها میتوان به خرمای مضافتی، پیارم، استعمران و خرمای کبکاب اشاره داشت. لازم به ذکر است که در این بین خرمای مجول کمترین سهم از صادرات خرما به روسیه را دارد.

قیمت خرما کبکاب درجه یک دشتستان در روسیه

خرمای صادراتی کبکاب دشتستان

قیمت خرما کبکاب دشتستان در کشو‌رهایی از جمله روسیه با توجه به کیفیت این محصول تعیین میگردد. قیمت در نظر گرفته شده برای این محصول، میزان خرید و فروش آن را افزایش میدهد. لازم است بدانید که خرید خرما در روسیه به واسطه فروشگاه‌های معتبری که به طور مستقیم با تولید کننده در ارتباط هستند، انجام میپذیرد. اینکه محصولات در چه بازاری عرضه میشوند نیز بر نرخ خرما اثرگذار است. فروشگاه های لوکس یا بازارهای عرضه عمده محصولات غذایی.

از جمله دلایلی که مشتریان بایستی از طریق خرید مستقیم نسبت به تهیه خرمای صادراتی کبکاب اقدام نمایند، این است که کیفیت در این شیوه خرید تضمین خواهد شد. علاوه بر این خرید به روش مستقیم باعث میشود خرما را با قیمت کشاورز و بدون واسطه دریافت کنید. با توجه به هزینه های گمرکی و ارسال، خرید مستقیم قدرت مانور روی نرخها در بازار هدف را بیشتر خواهد کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما