راهنمای خرید رطب عسلی کبکاب بوشهر + قیمت عالی

محال است اهل ایران باشید و طعم بی نظیر رطب عسلی کبکاب را نپسندید. یکی از پرطرفدارترین رطبهای جنوب که از مرداد ماه وارد بازار میشود.

رطب عسلی کبکاب

رطب عسلی کبکاب

هر سال با نزدیک شدن به فصل تابستان و گرمای خرماپزان، کشاورزان بوشهری خود را برای برداشت انواع رطب از نخلستان هایشان آماده میکنند. در این منطقه رقم کبکاب سطح زیر کشت 37 هزار متری را به خود اختصاص داده است. حجم زیادی از این محصول روانه بازارهای بین المللی میگردد.

خارک و رطب کبکاب که به رطب زرد عسلی نیز معروف است، از اواسط مردادماه به مرحله برداشت میرسد.

طعم گس و در عین حال شیرین این رطب به مذاق اکثر مشتریان خوش آمده است. از این رو طبق روال هر سال حجم تقاضای خرید رطب عسلی بوشهر در دو بازه زمانی تابستان و نزدیک به ماه رمضان به اوج خود میرسد.

خواص و طبع رطب عسلی بوشهر

خواص خرما

در باور طبیبان سنتی خرما دارای طبع گرم است. از این جهت در فصل سرما، خوردن آن توصیه میشود. طی تحقیقات به عمل آمده خرمای کبکاب را با طبع گرم و خشک و رطب کبکاب را دارای طبع گرم و تر معرفی کرده اند.

رطب عسلی کبکاب هم مانند خرما دارای فواید بی شماری است. آیا میدانید مصرف روزانه دو عدد خرما به مدت دو هفته با بدن شما چه میکند؟

 1. افزایش عملکرد سیستم ایمنی بدن
 2. بالا بردن راندمان مغز
 3. بهبود عملکرد سیستم گوارشی
 4. تقویت بینایی
 5. شادابی پوست
 6. تامین انرژی روزانه مورد نیاز بدن
 7. کنترل فشار خون
 8. کمک به کاهش وزن

هزاران خواص دارویی و درمانی دیگر که با گنجاندن خرما در برنامه غذایی خود، آنها را تجربه خواهید کرد.

قیمت رطب زرد عسلی در بازار

قیمت رطب عسلی بوشهر

محصولات کشاورزی و باغی خاصه خرما، معمولا با در نظر گرفتن درجه کیفیت آنها قیمت گذاری میشوند.

از جمله آیتم هایی که در درجه بندی خرما اهمیت دارد، محل کشت آن محصول است. رطب عسلی کبکاب نیز در مناطق مختلفی در ایران برداشت میشود. مناطق اهرم، تنگستان، دشتستان، برازجان، دالکی، خشت، کنار تخته و کمارج در دو استان بوشهر و فارس دارای نخلستان های خرمای کبکاب هستند.

 1. کیفیت این محصول در هر یک از این مناطق متفاوت است.
 2. رطب بوشهر و رطب کبکاب خشت جز باکیفیت ترین دسته بندی شده و قیمت بالاتری نیز دارند.
 3. یکی دیگر از مواردی که در تعیین قیمت رطب کبکاب دخیل میباشد، مربوط به نوع بسته بندی آن است.

راهنمای خرید رطب بوشهر

همانطور که اشاره کردیم یکی از مواردی که بر قیمت رطب عسلی تاثیرگذار است، نوع بسته بندی آن میباشد. معمولا رطب کبکاب را در ظروف پلاستیکی گرد و مستطیل شکل شفاف بسته بندی میکنند. این امر علاوه بر کمک به ماندگاری بیشتر محصول، سبب رویت بهتر رطب و میزان شیره آن خواهد شد.

در زمان خرید این رطب به رنگ ، درجه سفتی بافت آن و شرایط نگهداری توجه کنید. رطبی که در سردخانه نگهداری شده باشد دارای رنگ زرد طلایی، بافتی تقریبا نرم و مقدار شیره متوسط می باشد. طعم آن نیز هنوز به مزه گس خارک را حفظ کرده و تازه است.

اگر قصد خرید عمده رطب طلایی کبکاب یا خرما کبکاب را دارید، میتوانید از مشاوره کارشناسان فروش مجموعه ما بهره مند گردید. برای یک خرید آسان و مستقیم از دل نخلستان های جنوب در کنار شما هستیم تا بتوانید با دریافت راهنمای خرید بموقع، تجارت موفق و پرسودی را تجربه نمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما