قیمت خرما کلوته جیرفت در بازار

خرما کلوته منطقه جیرفت در بازار طرفداران بسیاری دارد. برای خرید و صادرات خرما کلوته انواع بسته بندی و درجه یک پیشنهاد می شود. ارزش گذاری خرما کلوته در بازار داخل و خارجی براساس میزان عرضه و تقاضا انجام می شود.

چقدر با خرما کلوته آشنایی دارید؟ آیا می دانید این خرما را چطور و با چه قیمتی می توان خریداری نمود؟

خرما کلوته جیرفت

خرما کلوته جیرفت

منطقه جیرفت در استان کرمان با توجه به آب و هوای گرمسیری، از مناطق خرماخیز کشور به شمار می رود. نقاط مختلفی در این شهرستان از جمله عنبرآباد، فاریاب و قلعه گنج زیر کشت خرما کلوته هستند.

این خرما شباهت زیادی به خرما مضافتی دارد. اما دارای رنگ روشن تر و شیره کمتری نسبت به رقم مضافتی است. به دلیل ماندگاری بالاتر خرما کلوته این رقم معمولا برای صادرات انتخاب می شود.

بسته بندی خرما کلوته

قیمت خرما کلوته

تنوع بسته بندی خرما بسیار زیاد است. خرما کلوته را می توان به صورت فله در کارتن های 5 و 10 کیلویی به فروش رساند. همچنین می توان در بسته بندی 500 گرمی مشابه خرما مضافتی به بازار عرضه کرد. درجه های کیفی پایین تر کلوته را معمولا در بسته بندی های 2 و 3 کیلویی قرار می دهند. برای مصرف بازار غرب کشور و یا کشورهای همسایه این نوع آماده می شود.

خرما کلوته برحسب درجه کیفیت و تعداد در کیلو گرید بندی می شود:

  • سوپر جامبو و سوپر (70 عدد در هر کیلو)
  • خرما کلوته درجه یک ( 100 عدد در هر کیلو)
  • کلوته درجه دو (120عدد در هر کیلو)
  • خرما کلوته درجه 3

ظروف مناسب برای بسته بندی صادراتی خرما نیز وجود دارد. از جمله ظروف پلاستیکی pvc یا پاکت های نانو و همچنین جعبه های لمینتی مخصوص. که استانداردهای لازم جهت بسته بندی انواع خرما و صادرات محصول را دارا می باشند.

قیمت خرما کلوته

قیمت خرما کلوته

اگر قصد خرید خرما کلوته با قیمت عمده را دارید بهترین زمان ابتدای فصل برداشت است. برداشت این محصول در جیرفت معمولا از اواسط مردادماه آغاز می گردد. اکثر تجار و خریدارانی که قصد سرمایه گذاری دارند در این ایام برای پیش خرید خرما مراجعه می کنند.

نرخ خرید و فروش خرما نیز بسته به کیفیت و منطقه برداشت آن متغیر می باشد. فاکتورهای دیگری از جمله میزان عرضه و تقاضا، نوع بسته بندی و فصل فروش بر قیمت خرما تاثیرگذار هستند. معمولا نرخ خرید خرما کلیته از 15000 تا 35000 تومان برحسب کیفیت از ابتدای فصل تا پایان برداشت در نوسان است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما