قیمت نهایی خرما سایر در بازار

قیمت خرما سایر در بازار به کیفیت، گرید خرما، نوع بسته بندی و محل کشت آن بستگی دارد. خرما سایر یا استعمران برحسب تعداد در پوند در گریدهای نهایی سلکت، جیکیو و افکیو برای صادرات معرفی می شود.

خرما سایر یا استعمران؟

خرما استعمران

خرما سایر یکی از ارقام صادراتی و پرفروش ایران به شمار می رود. این خرما در مناطق بومی به نام های دیگری نیز شناخته می شود:

 1. خرمای استعمران
 2. خرمای سمبرون
 3. خرمای سمبارون
 4. خرمای سعمران
اما نام اصلی این نوع محصول که در سازمان جهانی مالکیت فکری به ثبت جهانی نیز رسیده است خرمای استعمران خوزستان میباشد.

خرمای سایر خوزستان

انواع خرما استعمران

بهتر است کمی اطلاعات درباره تشخیص خرما سایر درجه یک نیز پیدا کنیم.
این نوع خرما که یکی از انواع صادراتی و مهم ایران است، معمولا برحسب تعداد در پوند جهت صادرات معرفی می شود. انواع گریدهای خرما استعمران به شرح زیر است:

 1. خرما سایر سوپر سلکت
 2. خرما سایر سلکت
 3. خرما سایر گرید B
 4. خرما سایر GAQ
 5. خرما سایر FAQ
 6. خرما سایر بی هسته

خرماهای درجه یک دارای ظاهری بیضی شکل، بافت نیمه خشک، رنگ کهربایی تا قهوه ایی تیره و دارای اندازه های 2 الی 4 سانتی متر و دارای وزن بین 6 الی 9 گرم می باشند. این موارد نشان دهنده درجه یک بودن خرما سایر است که در صادرات بسیار اهمیت دارد.

میزان رطوبت این خرماها باید دارای 15 الی 18 درصد باشد . یکی از محاسن این خرما به این ویژگی برمی گردد که آن را میتوان حتی به مدت یک سال در انبار نیز نگهداری کرد.

فروش خرمای استعمران

علاوه بر مصرف روزانه این نوع خرما، در موارد دیگری همانند صنایع مختلف غذایی از جمله تهیه فرآورده های خرمایی (شکلات خرما،کیک، بسکویت و شیرینی جات، شیره خرما، خمیر خرما، ترشی و لواشک) و در خارج از کشور برای ساخت الکل نیز مصرف بسیار زیادی دارد.

به همین دلیل این خرما، صادرات زیادی به خارج کشور دارد، زیرا دارای ماندگاری بالا و کیفیت مناسب می باشد.
فروش خرمای استعمران در خوزستان به صورت عمده و بصورت مستقیم از نخلستان ها انجام می شود.

اما جهت صادرات لازم است که خرما را پس از سورت و شستشو، پولیش زده و در بسته بندی مناسب آماده کنند. این امر در کارگاه های سنتی و یا کارخانه های مکانیزه تولید و بسته بندی خرما انجام می گردد.

قیمت خرما سایر به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت خرما سایر

خرما سایر یا استعمران برای صادرات به اکثر کشورهای اروپایی و آسیایی همچون انگلیس، آلمان، ترکیه، روسیه و … بسته بندی می شود. قیمت نهایی این خرما معمولا با توجه به موارد زیر در منطقه تعیین می گردد:

 1. رنگ و کیفیت خرما
 2. تعداد در پوند
 3. بسته بندی خرما سایر
 4. فله یا سورت شدن
 5. محل کشت خرما

تمامی این موارد در نرخ عرضه خرما سایر در بازارهای داخلی و خارجی دخیل است. برای اطلاع از قیمت دقیق محصولات لازم است میزان خرید، گرید انتخابی و نوع بسته بندی مدنظرتان را مشخص نمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما