انواع خرما کبکاب صادراتی در دشتستان

انواع خرما کبکاب در مناطق مختلف استان بوشهر کشت می شود. کیفیت خرمای برداشتی با توجه به آب و هوای منطقه متفاوت است.

خرما کبکاب دشتستان از جمله ارقام صادراتی ایران می باشد. برای خرید و فروش خرما کبکاب می توانید با ما در ارتباط باشید.

خرما کبکاب دشتستان

انواع خرمای کبکاب

خرما از جمله ارقام زودرس ایران می باشد. طعم و شیره منحصر به فرد این خرما سبب کاربردهای بسیار آن شده است.

از خرما کبکاب برای تولید فرآورده های جانبی همچون خمیر و شیره خرما استفاده می شود. این خرما در بسیاری از مناطق از جمله دشتستان، اهرم، بهبهان و خشت کشت می شود. کیفیت خرما کبکاب دشتستان از دیرباز مورد تایید خریداران و تجار خرما بوده است.

به طوریکه سهم اعظمی از خرمای برداشتی جهت صادارت به سایر کشورها به فروش می رسد. این رقم دارای ظاهری بیضی شکل و رنگ پوسته قهوه ای می باشد. رطب و خرمای کبکاب هردو قابل مصرف هستند. رطب عسلی طرفداران بسیاری دارد. اما اکثرا خرمای کبکاب مناسب صادرات می باشد.

انواع خرما کبکاب

خرما کبکاب بسته بندی

همانطور که اشاره شد خرما کبکاب از جمله ارقام تر و پرشیره محسوب می شود. پس از برداشت، خرما را به صورت فله و سرباغ نیز به فروش می رسانند. با ورود خرما به کارگاه و کارخانه های تولید و بسته بندی، ضدعفونی و سورت انجام می شود. خرما کبکاب را براساس کیفیت درجه بندی می کنند.

نوع خرما سوپر و قهوه ای رنگ جهت بسته بندی صادراتی انتخاب می شود. نوع درجه یک در بسته بندی های فشرده 3 کیلویی قرار می گیرند. این نوع علاوه بر بازار داخل ایران در کشورهای عربی نیز بسیار طرفدار دارد. از رقم کبکاب با درجه کیفی پایین تر برای تهیه فرآورده های خرمایی استفاده می شود.

صادرات خرما کبکاب

صادرات خرما کبکاب

گفته شد که خرما کبکاب به کشورهای بسیاری صادر می گردد. اغلب کشورهای آسیایی، عربی و کشور روسیه خریداران این خرما هستند. جهت صادرات، خرما را علاوه بر شستشو و ضدعفونی در مرحله آخر پولیش زنی هم می کنند. از شیره خرمای طبیعی یا صنعتی نیز برای تازه ماندن خرما استفاده می شود.

اگر قصد صادرات خرما کبکاب دارید کافی است با برقراری ارتباط با مسئولین فروش، محصول موردنظر را تهیه کنید. علاوه بر انتخاب خرمای مرغوب با توجه به بازار هدف خود، از مشاوره رایگان در این خصوص نیز برخوردار شوید. صادرات میوه های باغی مستلزم صدور گواهی های استاندارد و بهداشت می باشد. محصول کبکاب نیز از این قاعده مستثنی نیست. جهت دریافت مجوزهای صادرات و تهیه بسته بندی مدنظرتان، شما را راهنمایی خواهیم کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما